.
.
.

سعودی : حمله تروریستی به واحد شرکت گاز طبیعی «شیبه» تاثیری بر تولید نفت ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خالد الفالح وزیر انرژی، صنعت و منابع معدنی پادشاهی سعودی روز شنبه 17 اوت 2019 گفت، حمله تروریستی حوثی‌ها به یک واحد کوچک متعلق به کارخانه گاز طبیعی منطقه «الشیبه» باعث بروز خسارتی محدود شده و هیچ تاثیری بر روند تولید یا صادرات نفت این کشور نخواهد گذاشت.

الفالح در مصاحبه مطبوعاتی گفت:«یكی از واحدهای كارخانه گاز طبیعی در میدان نفتی «شیبه» توسط یک پهپاد هدایت شده از سوی حوثی‌ها مورد هجوم تروریستی قرار گرفت که به آتش سوزی محدود در یکی از واحدها منجر شد».

الفالح در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی سعودی «واس» منتشر شد، گفت پادشاهی سعودی ضمن مجکوم کردن این حمله ناجوانمردانه و خرابکارانه حوثی‌های تروریست، آن را در راستای تلاش‌ها و اقدامات خرابکارانه زنجیره‌ای که خطوط لوله‌های نفتی سعودی و نفتکش‌ها را در آب‌های خلیج و تنگه هرمز مورد هدف قرار داد، تلقی کرد.

الفالح گفت که هدف از چنین اقدامات تروریستی بی‌ثبات کردن امنیت و تامین بازار نفت در جهان است.

الفالح افزود: «این حمله تروریستی نه تنها تاسیسات انرژی حیاتی پادشاهی سعودی را هدف قرار داده بلکه امنیت تأمین انرژی جهان را هدف قرار داده است».

او گفت:«تهدید تاسیسات نفتی سعودی به مثابه تهدید اقتصاد جهانی است. سعودی بار دیگر از جامعه جهانی می‌خواهد تا با اتخاذ مواضعی شدید جلوی اقدامات تروریستی حوثی‌های مورد حمایت مستقیم ایران، را بگیرد».

در همین حال شرکت آرامکو سعودی اعلام کرد، بامداد شنبه تیم کنترل و مهار کردن حوادث وابسته به این شرکت پس از دریافت خبر وقوع حمله تروریستی در یکی از تأسیسات کارخانه گاز الشیبه به سرعت آتش سوزی محدود را خاموش کرد. این شرکت اعلام کرد در این حادثه به هیچ کس آسیبی وارد نشد.

شرکت آرامکو در بیانیه‌ای اعلام کرد، تمام جزئیات حادثه حمله تروریستی حوثی‌ها را به اطلاع مردم سعودی و رسانه‌های عربی و بین المللی ارائه خواهد داد.