فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • 6 کشور اروپایی برای پذیرش تعداد محدودی پناهجو اعلام آمادگی کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، لوکزامبورگ و رومانی روز پنج‌شنبه 15 آگوست 2019 اعلام آمادگی کردند پناهجویانی را که مدت‌هاست در کشتی «اوپن آرمز» در سواحل ایتالیا، در دریای مدیترانه گیر افتاده‌اند را در خاک خود بپذیرند.

  جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا در نامه‌ای به متیو سالووینی، وزیر کشور راستگرای افراطی این کشور اعلام کرد که کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، لوکزامبورگ و رومانی برای پذیرفتن پناهجویان کشتی اوپن آرمز اعلام آمادگی کردند.

  در این نامه آمده:«کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، لوکزامبورگ و رومانی به اعلام کردند که حاضرند پناهجویان را بپذیرند... همپیمانان اروپایی‌مان بار دیگر دست کمک به سوی ما دراز کردند.»

  متیو سالووینی روزهاست که جوزپه کونته را به دلایل مختلف از جمله موضوعات مرتبط با پناهجویان تحت فشار قرار داده که از سمت خود استعفا دهد.

  کشتی نجات اوپن آرمز در نزدیکی جزیره لامپدوسا توقف کرده و سازمان غیر دولتی اسپانیایی «پراکتیوا اوپن آرمز» که از این کشتی برای نجات پناهجویانی که قصد دارند با گذر از دریای مدیترانه خود را به اروپا برسانند، استفاده می‌کند، اعلام کرد قصد ندارد به زور در سواحل لامپدوسا پهلو بگیرد.

  اسکار کامپس، بنیانگذار موسسه پراکتیوا اوپن آرمز روز چهارشنبه 14 آگوست اعلام کرد که 19 دریانوردی که هدایت این کشتی را بر عهده دارند، به دلیل تنش‌های ناشی از نامشخص بودن اوضاع این پناهجویان با مشکلات روز افزونی دست به گریبان هستند.

  کشتی اوپن آرمز این پناهجویان را از قایق‌های بادی که با آنها از لیبی به مقصد اروپا حرکت کرده بودند، نجات داد. ایتالیا و مالت به این کشتی اجازه پهلو گرفتن در سواحل خود و پیاده کردن پناهجویان را نمی‌دهند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران