فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حوثی‌ها گلوله‌باران مناطق مسکونی الحدیده را با توپخانه و خمپاره از سر گرفتند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری یمنی روز جمعه 16 اوت از گلوله‌باران دو منطقه «حیص» و «حیتا» با خمپاره و توپخانه توسط شبه‌نظامیان حوثی خبر دادند.

  شبه‌نظامیان حوثی به طور همزمان مناطق جنوب بندر الحدیده را هدف قرار دادند.

  مناطق مورد هجوم شبه‌نظامیان اغلب مناطق مسکونی هستند که توسط ارتش ملی یمن اداره می‌شوند.

  مرکز رسانه‌ای تیپ «عمالق» وابسته به نیروهای ویژه ارتش ملی یمن خبر داد که شبه‌نظامیان حوثی در حال انتقال نیروهایشان از منطقه «الجراحی» به سوی شهر «حیص» هستند این نیروها با وسایل نقلیه نظامی و سلاح های سنگین و متوسط مجهز هستند.

  شبه‌نظامیان حوثی بارها با تشدید تنش در بندر الحدیده از تعهدات خود به توافق‌نامه سوئد که با اشراف سازمان ملل امضا شد، شانه خالی کردند.
  دولت قانونی یمن و حوثی در توافقنامه «سوئد» در خصوص کنترل شهر الحدیده و بنادر الحدیده، الصلیف و رأس عیسی توافق کردند.

  همچنین قرار شد طرفین به سازوکار اجرای توافق تبادل اسرا و دیگر تفاهمات دو طرف در خصوص «تعز» پایبند باشند.

  طرفین تعهد دادند، ضمن اجرای کامل موارد توافق شده و تلاش برای زدودن موانع پیش‌روی توافق، از هر گونه اقدام یا تصمیمی که فرصت اجرای آن را مختل کند، اجتناب ورزند و به طور کامل به ادامه گفت‌وگوها بدون هیچ قید و شرط متعهد شدند.

  دو طرف در باره وضعیت شهر الحدیده و بنادر «الحدیده، الصلیف و رأس عیسی» توافق کرده بودند که درگیری‌ها را متوقف کنند اما حوثی‌ها تاکنون به این اصل پایبند نشده‌اند.

  مسئولیت امنیت شهر الحدیده و بنادر الصلیف و رأس عیسی طبق قانون یمن بر عهده نیروهای امنیتی محلی خواهد بود و در این راستا باید موانع پیش روی مؤسسات محلی به منظور فراهیم کردن زمنیه برای انجام وظایف آنها برچیده شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران