فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حاجیه اهل سوریه در مکه چهارقلو زائید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بیمارستان زنان و زایمان مکه مکرمه در روزهای گذشته شاهد اتفاق بی‌نظیری در تاریخ حج بود و یک زن 23 ساله سوری که برای ادای مناسک حج به پادشاهی عربی سعودی آمده بود، چهارقلو زایید.

  به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سوریه، این زن اهل سوریه در هفته 34 بارداری بود و آخرین بار 5 سال پیش باردار شده بود. اوضاع عمومی این زن باردار، پزشکان متخصص را ناچار به اجرای عمل سزارین فوری کرد و در نتیجه این عمل، یک چهارقلو شامل دو دختر و دو پسر به دنیا آمدند.

  این چهار نوزاد به بخش نوزادان زودرس منتقل شده تا با دستگاه‌های ویژه (انکوباتور) به آنها تنفس مصنوعی داده شود. وزن این نوزادان که اوضاع عمومی آنها با ثبات گزارش شده، بین 1300 تا 1800 گرم است.

  وزارت بهداشت سعودی اعلام کرد حال عمومی دو تن از این نوزادان خوب و با ثبات است و دو نوزاد دیگر مشکلات اندکی در زمینه تنفس دارند و در حال حاضر تحت درمان دستگاه‌های اکسیژن قرار گرفته و از طریق تزریق مواد خوراکی دریافت می‌کنند و حال آنها رو به بهبودی است.

  در سوی مقابل پدر این نوزادان از پادشاهی عربی سعودی برای آنچه او واکنش سریع مقامات بهداشتی درمانی به اوضاع همسر و فرزندانش توصیف کرد، تقدیر کرده و از گروه پزشکی و کادر درمانی بیمارستانی که همسرش در آنجا حضور دارد، تشکر کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران