فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آغاز مجدد درگیری ارتش اسد با مخالفان سورى در ادلب 20 کشته برجای گذاشت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیدبان حقوق بشر سوریه روز جمعه 16 اوت اعلام کرد، محورهای شرقی و شمال غربی شهر «خان شیخون» در حومه جنوبی ادلب طى 24 ساعت گذشته شاهد تبادل آتش شدیدی میان نیروهای ارتش سوریه و جناح‌های مسلح مخالفان سوری بود.

  به گفته این نهاد حقوق بشری، درگیری‌ها در این منطقه که از پنجشنبه شب و بامداد جمعه آغاز شد، به کشته شدن دست‌کم 20 نفر از دو طرف‌ منجر شد.

  دیدبان حقوق بشر سوریه افزود، طی مدت درگیری جنگنده‌های اسد 33 حمله هوایی علیه مواضع مخالفان در مناطق التمانعه، خان شیخون، الرکایا، کفرسجنه، ترعی، شیخ مصطفی، معره حرمه، حیش و محورهای تماس در جنوب ادلب انجام دادند.

  این نهاد حقوق بشری که مرکز آن در لندن است، افزود، جنگنده‌های اسد حدود 38 بمب بشکه‌ای انفجاری در محورهای کبانه در لاذقیه شمالی، شیخ دامس، حیش، حاشیه خان شیخون، شیخ مصطفی، معره حرمه ، الرکایا و محورهای تماس در حومه جنوبی ادلب بر مناطق تحت کنترل مخالفان ریختند.

  دیدبان حقوق بشر سوریه گفته است از 30 آوریل سال جاری که درگیری‌های در ادلب آغاز شد تاکنون بیش از 3404 نفر کشته شدند.

  این دیدبان افزود، از فوریه گذشته یعنی از زمان آغاز آتش‌بس مورد توافق روسیه - ترکیه در مناطق معروف به مناطق «کاهش تنش» بیش از 3933 تن جان خود را از دست داده‌اند.

  دیدبان حقوق بشر سوریه روز جمعه گفت، نیروهای اسد پس از درگیری با نیروهای مخالف موفق شدند روستاهای مدایا و تله را در اطراف جنوب ادلب تصرف کنند.

  به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه روز چهارشنبه حدود 60 نفر نیز طی درگیرهای میان مخالفان و نیروهای اسد در شمال غرب سوریه کشته شدند.


  جنگنده‌های سوریه و روسیه از اواخر ماه آوریل تاکنون بخش‌هایی از ادلب و استان‌های مجاور آن را به طور مرتب بمباران می‌کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران