.
.
.

شورای انتقالی یمن جنوبی: در کنار ائتلاف عربی در برابر توسعه‌طلبی ایران ایستاده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد عمر بن فرید یکی از رهبران برجسته شورای انتقالی جنوب یمن، روز پنجشنبه 15 اوت گفت، شورای انتقالی یمن در کنار کشورهای ائتلاف عربی برای با شکست مواجه کردن پروژه توسعه‌طلبی ایران که حوثی آن را نمایندگی می‌کنند، خواهد ایستاد.

این فرمانده برجسته در صفحه توئیتر خود نوشت: «ما از ابتدا با ائتلاف عربی هم‌پیمان بوده و همپیمان خواهیم ماند و به ضرورت طرد ایران از یمن و شکست پروژه توسعه‌طلبی این کشور در کشورهای عربی بویژه در یمن ایمان داریم.»

او اشاره کرد که درگیری‌های عدن میان نیروهای دولتی یمن و عناصری از شورای انتقالی بر روابط عمیق شورا با پادشاهی سعودی تأثیر نخواهد گذاشت».

بن فرید افزود: «برخی‌ها تلاش داشتند تا ما را مخالف ائتلاف عربی به رهبری سعودی جلوه دهند و به این امید درگیری در شهر عدن با شورای انتقالی را آغاز کردند.»

این رهبر برجسته شورای انتقالی یمن جنوبی، گفت: «تصاویر خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز در قلب همه افراد این شورا جای دارد.

شورای انتقالی یمن جنوبی روز پنجشنبه، اجرای تعهدات خود برای خروج از نهادهای دولتی یمن که طی درگیرها به تصرف درآورده بود را آغاز کرد.

این شورا روز سه‌شنبه حاشیه کاخ ریاست جمهوری «المعاشیق» را که پیشتر در دست نیروهای گارد ریاست جمهوری یمن بود، تخلیه کرد و به کمیته‌ای متشکل از نیروهای امارات و سعودی تحویل داد.