.
.
.

اتحادیه اروپا: انتخابات افغانستان دفاع از ارزش ها و حمایت از دموکراسی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل پنج شنبه 15 آگست اعلام کرد، انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دفاع از ارزش ها و حمایت از دموکراسی است.

این نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل در صفحه رسمی توییترش نوشت: «انتخابات ریاست جمهوری 28 سپتامبر فرصتی برای مردم افغانستان خواهد بود تا حمایت شان را از دموکراسی و تحکیم مشروعیت رهبری سیاسی شان نشان دهند».

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات ریاست جمهوری این کشور بتاریخ 28 سپتامبر امسال برگزار شود و 18 نفر در این انتخابات نامزد هستند.

از سوی دیگر، در این روزها در کنار برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، موضوع مذاکرات صلح حکومت با طالبان نیز داغ است.

سرور دانش معاون دوم رییس جمهوری افغانستان چهارشنبه 14 آگست در نشستی در کابل تاکید کرد که دولت این کشور پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با طالبان گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، سرور دانش در یک نشست در کابل گفت، گفت‌گوهای صلح میان طالبان و امریکا تکمیل شده ولی مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان بعد از انتخابات ریاست جمهوری آغاز خواهد شد.

به گفته وی، بحث چگونگی نظام سیاسی، قانون اساسی و موارد مربوط به دولت افغانستان تاکنون با طالبان صحبت نشده و دولت این کشور در این مورد با طالبان مذاکره خواهد کرد.

دانش تاکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری باید برگزار شود، زیرا یک حکومت با صلاحیت و قوی باید در مورد صلح تصمیم بگیرد.