.
.
.

انور قرقاش: ائتلاف سعودی اماراتی حقیقتی ثابت و استوار خواهد ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی سه‌شنبه 13 اوت گفت که ائتلاف خیر سعودی اماراتی حقیقتی ژئواستراتژیک است که برای دهه‌های آینده ثابت مانده و رکن اساسی برای مهندسی ثبات در منطقه خواهد بود.

به گزارش العربیه، انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی سه‌شنبه در توئیتی بر شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «عالی‌جناب شیخ محمد بن زاید سفر ویژه‌ای به کشور برادر سعودی انجام داده و در دیدارهای برادری صادقانه همچنان ادامه دارد، ائتلاف خیر سعودی اماراتی حقیقتی ژئواستراتژیک است که برای دهه‌های آینده ثابت و استوار مانده، رکن اساسی برای مهندسی ثبات در منطقه خواهد بود، همگام با هم، با اعتماد به نفس، با پیشگامی دولت و ملت سعودی به پیش خواهیم رفت».

خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاهی عربی سعودی، روز دوشنبه 11 اوت 2019 شیخ محمد بن زاید آل‌نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی را در قصر منا به حضور پذیرفت و در حضور شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی با او درباره اوضاع یمن گفت‌وگو و تبادل‌نظر کرد.

دو طرف در این دیدار روابط مستحکم دو کشور، اوضاع و تحولات منطقه، به ویژه اوضاع یمن و تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.