.
.
.

پادشاهی سعودی یورش نیروهای اسرائیل به نمازگزاران در مسجد الاقصی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع مسئول در وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه 12 اوت یورش نیروهای اشغالگر اسرائیلی به مسجد الاقصی و تعدی آنها به نمازگزاران در اولین روز از روزهای عید قربان را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) این منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی اعلام کرد، ریاض «ادامه تجاوزات اسرائیل علیه ملت فلسطین» را رد کرده و جامعه بین المللی را « برای محافظت از ملت فلسطین در برابر اقدامات خصمانه اسرائیل که تحریک کننده احساسات مسلمانان و نقض حقوق برداران فلسطینی است» فراخواند.

در پی حمله نیروهای اشغالگر اسرائیلی به صحن‌های مسجد الاقصی در اولین روز عید قربان دهها تن از نمازگزاران فلسطینی در صحن مسجد الاقصی هدف گلوله های پلاستیکی، گاز اشک آور و بمب‌های صوتی نیروهای اشغالگر اسرائیلی قرار گرفته و تعدادی از آنها زخمی شدند.

نیروهای اشغالگر اسرائیل بامداد روز یکشنبه با یورش به مسجد الاقصی تلاش کردند صدها تن از فلسطینی‌ها که برای جلوگیری از حمله شهرک نشینان افراطی یهود به نمازگزاران در صحن مسجد الاقصی تجمع کرده بودند را متفرق کنند.

افراطیون یهود هر ساله در روزی که «تیشا بِآو» نام دارد و مصادف با روز نهم ماه عبری است به صحن مسجد الاقصی حمله می‌کنند تا به گفته خودشان سالروز «تخریب معبد، هیکل سلیمان» را به سوگ نشسته و گرامی بدارند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی (وفا)، ده‌ها هزار نمازگزار فلسطینی که روز یکشنبه نماز عید سعید قربان را در مسجد الاقصی واقع در بیت المقدس اشغالی برگزار کردند، مانع ورود شهرک نشینان اسرائیلی به مسجدالاقصی در اولین روز عید قربان شدند.