.
.
.

شورای انتقالی جنوب یمن: به آتش‌بس در عدن پایبند هستیم

«موضع ما در قبال توسعه طلبی ایران در منطقه با موضع سعودی یکی است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عیدروس الزبیدی ، رئیس شورای انتقالی جنوبی در عدن ، روز یکشنبه 11 آگوست اعلام کرد، این شورا آماده است تا با ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی همکاری کند.

الزبیدی در بیانیه ای درباره وضعیت عدن، بر آمادگی شورای انتقالی جنوب برای همکاری «مسئولانه» با سعودی به عنوان برادر بزرگتر که رهبری ائتلاف عربی را بر عهده دارد، تاکید کرد.

رئیس شورای انتقالی جنوب یمن تاکید کرد که این شورا برای در مدیریت بحران و پیامدهای آن با هدف حفظ و تقویت انسجام بافت اجتماعی مردم جنوب با ریاض همکاری خواهد کرد.

عیدروس افزود: «ما بار دیگر اعلام می‌کنیم که برای تحقق امیدها و آرمان‌های مردم ما بر کشور برادر پادشاهی سعودی اعتماد می کنیم و آماده‌ایم که با ریاض به عنوان یک همپیمان قوی و وفادارهمکاری کنیم».

رئیس شورای انتقالی جنوب بار دیگر بر پایبندی این شورا به آتش‌بس پیشنهاد شده از سوی ائتلاف عربی تاکید کرد و گفت ما به آتش‌بس و ادامه گفت و گو در ریاض آماده‌ایم.

الزبیدی با اظهار آمادگی خود برای حضور در نشست ریاض که به پیشنهاد سعودی مطرح شده است، گفت:« ما با صراحت کامل به رهبری خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیر ایمان داریم».

الزبیدی در باره جنگ در یمن و موضوع حوثی‌ها گفت:«موضع ما در قبال توسعه طلبی ایران با موضع ائتلاف عربی یکی است و ما برای مقابله با سیاست توسعه طلبانه ایران در منطقه در کنار ائتلاف عربی خواهیم ایستاد».