فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پادشاه سعودی هزینه‌های مناسک عید قربان 6500 حاجی را بر عهده گرفت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی در چارچوب برنامه‌ میزبانی و ضیافت خادم حرمین شریفین از مسلمان از تمام نقاط جهان، هزینه مالی مناسک عید قربان 6500 تن از زائران که برای ادای مناسک حج به این کشور سفر کرده‌اند، را به عهده گرفت.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) دکتر عبدالطیف آل الشیخ وزیر امور اسلامی و امور ارشاد و تبلیغات و سرپرست عمومی برنامه زائران حج گفت، برنامه ضیافت حجاج از سوی ملک سلمان شامل مهمانانی از همه نقاط جهان از جمله زائران فلسطینی ، خانواده‌های «شهدای حادثه تروریستی» در نیوزلند و زائران سودانی ، خانواده‌ها و بستگان شهدای ارتش ملی یمن خواهد شد.

  به گزارش «واس» برنامه میزبانی خادم حرمین شریفین از زائران طی یک چارچوب عمومی شامل افرادی از 79 کشور در سراسر جهان شده است.

  آل الشیخ گفت:« تعهد افتخارآمیز خادم حرمین شریفین به تحمل هزینه مالی این تعداد از حجاج از سراسر جهان به عنوان بخشی از اقدامات سخاوتمندانه ملک سلمان به همه مسلمانان به شمار می‌رود.»

  او افزود :«این اقدام نشانه تلاش مستمر و علاقمندی و اهمیت دادن خادم حرمین شریفین به امور مسلمانان است.»

  مراسم رسمی حج امسال، دیروز جمعه با رفتن زایران به مِنا آغاز شد. آخرین آمار مقامات سعودی دو میلیون 93 هزار زائر برای ادای مناسک حج امسال وارد این کشور شدند.

  مقامات سعودی می‌گویند تمام حرکت و فعالیت زائران و احساس شوق عمیق آنان برای ادای مناسک حج که به راحتی و سهولت انجام می گیرد، را از نزدیک زیر نظر دارند

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران