فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عراق: سومین مرحله عملیات پاکسازی دیالی و نینوا از هسته‌های داعش پایان یافت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت دفاع عراق روز جمعه 10 اوت از اتمام مرحله سوم عملیات پاکسازی استان‌های دیالی و نینوا از وجود هسته‌های داعش خبر داد.

  در این عملیات ارتش عراق بیش از 10 تونل، 20 پناهگاه را منهدم و بیش از 40 بمب کناره جاده‌ای را منفجره و 18 عضو از اعضای داعش که تحت تعقیب بودند، بازداشت کرده و چهار تروریست را به قتل رساند.

  ارتش عراق در اوایل ماه ژوئیه مراحل اول و دوم عملیات پاکسازی مناطق از داعش تحت عنوان عملیات «اراده پیروزی» را آغاز کرد.

  عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق روز دوشنبه هفته گذشته برای نظارت بر مرحله سوم عملیات «اراده پیروزی» برای از بین بردن بقیه اعضای داعش در استان‌های دیالی و نینوا وارد مقر فرماندهی عملیات دیالی شد.

  منابع نظامی عراق هفته گذشته اعلام کردند، ارتش با کمک نیروی هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا عملیات «اراده پیروزی» را با هدف پاکسازی کامل روستاهای شمال جلولاء، شمال المقدادیه و مناطق جنوب موصل، رشته‌کوه‌های عطشانه و بادوش برای پایان دادن به تهدید داعش آغاز کردند.

  این عملیات شامل پاکسازی مناطقی در استان های صلاح الدین ، انبار و نینوا ، تا مرز سوریه می‌شود.

  سرلشکر یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت:«عملیات "اراده پیروزی" با هدف از بین بردن سلول های داعش در مناطقی در شمال بغداد که اخیراً به پناهگاه تروریست‌ها تبدیل شده است، آغاز شد».

  روز دوشنبه نیز عبدالامیر رشید یارالله، معاون فرمانده عملیات مشترک عراق اعلام کرد: «از فرماندهی عملیات دیالی در این عملیات لشگر پنجم ارتش عراق، گردان المغاویر، فرماندهی عملیات و پلیس دیالی و سه گردان در محور حشد شعبی شرکت دارند. از فرماندهی عملیات نینوا نیز لشگر 20 و نیروهای پلیس نینوا، حشد عشایر، فرماندهی محور حشد شعبی نینوا برای پاکسازی تپه‌های العطشانه و رشته‌کوه‌های بادوش، شیخ ابراهیم و مناطق خط اللاین شرکت دارند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران