فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حکومت افغانستان: جزئیات نهایی متن توافقنامه صلح امریکا با طالبان را دریافت نکردم

  منبع: دبى.العربيه فارسى

  صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان در تازه ترین توییت اش اعلام کرد، جزئیات نهایی متن توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان با حکومت این کشور شریک نشده است.

  صدیقی نوشت: «گزارش‌های نشر شده مبنی بر شریک شدن جزییات نهایی متن تفاهم‌نامه میان طالبان و امریکا با حکومت افغانستان صحت ندارد».

  برخی از رسانه ها گزارش دادند که جزئیات نهایی متن توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان با رییس جمهوری و رییس اجرایی افغانستان شریک شده است.

  از سوی دیگر، ملا هیبت الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان پنج شنبه 8 آگست خطاب به حکومت افغانستان گفت، از فرصتی که برای آزادی و تأمین صلح این کشور بوجود آمده مشترکاً استفاده شود.

  آخندزاده در پیامی به مناسبت فرارسیدن عید سعید اضحی اعلام کرد: «بیائید، از فرصتی که برای آزادی کشور و برآوردن آرمان های جهادی افغان ها مهیا شده است، مشترکا استفاده نماییم و برای خروج اشغالگران و ایجاد نظام حقیقی اسلامی زمینه سازی کنیم، تا ملت ما از بحران طولانی و تکالیف دوامدار نجات یابند».

  آخندزاده ادامه داد: «اکنون که پروسه مذاکرات جریان دارد، چنانچه امارت اسلامی این پروسه را به جدیت به پیش می برد و دفتر سیاسی امارت اسلامی از گذشته ها درین بخش گام های مهم برداشته است و اکنون تمام جریان مذاکراتی از سوی معاون مقام رهبری اداره می شود و تیم قوی مذاکراتی گماشته شده است، شما(امریکا) نیز باید این پروسه را صادقانه به پیش ببرید، تا گام های مؤثری به سوی حل معضل برداریم و فاجعه هژده ساله را نقطه پایان بگذاریم».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران