فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • به کارگیری هزار دانش آموز چینی در کار غیرقانونی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  هزار دانش آموز در چین برای ساختن دستگاه الکسای آمازون، به طور غیرقانونی و به نام کارآموزی به کار گرفته شدند.

  صدها دانش آموز چینی در یک کارخانه به صورت غیرقانونی به کار گرفته شده‌اند تا دستگاه الکسای آمازون را بسازند. گروه بازرسی حقوق کار طی بررسی های خود متوجه شدند که کارخانه‌ای در چین هزار دانش آموز 16 تا 18 سال را به کار گرفته است. نام این کارخانه هنگ یانگ است و با نام کارآموزی این کودکان را به کار گمارده بود. با وجود اینکه سن کار در چین از 16 سال به بالا است اما چون این کارخانه کودکان را در ساعات شبانه و همراه با اضافه وقت به کار گرفته است، کارش غیرقانونی قلمداد می شود.

  رییس کارخانه، غیرقانونی بودن کار خود را پذیرفته است و در گفت و گو با بیزنس اینسایدر اعلام کرد ترتیبی می دهد که فعالیت این کودکان متوقف شود.

  شرکت آمازون نیز پیگیر این موضوع شده است.

  شواهد گویای آن است که به مدارس مبالغی پرداخت شده و در ازای آن معلمان، دانش آموزان را به کارآموزی و اضافه کاری تشویق می کرده‌اند.

  ایکسیو فانک، دانش آموز 17 ساله رشته کامپیوتر است که در این کارخانه کار زیادی بر دوشش گذاشته شده بود. او پشتیبانی از سه هزار اکو دات را در روز انجام می داد.

  این دانش آموز گفت: معلم ابتدا به من گفت روزی 8 ساعت است اما بعد از آن اضافه کار به آن افزوده شد و ما مجبور بودیم در شب هم علاوه بر روز کار کنیم.

  دانش آموزان در صورت نافرمانی از انجام کار به محروم شدن از بورسیه و دریافت کارورزی تهدید می شدند. آمازون صراحتا به شرکت فاکس کون خاطر نشان کرد که بررسی های لازم به منطور جلوگیری از این تخطی را انجام می دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران