فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف ملی جنوب یمن «شورای انتقالی» را مسئول اصلی وقایع عدن دانست

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ائتلاف ملی جنوب متشکل از گروه‌های سیاسی جنوب یمن روز شنبه 10 اوت در بیانیه‌ای اعلام کرد، حوادث ناگوار در استان عدن را با نگرانی شدید دنبال می‌کند.

  در بیانیه ائتلاف ملی جنوب یمن آمده است: «کسانی که باعث حوادث ناگوار اخیر در یمن شدند در واقع طرح‌های شبه‌نظامیان کودتاگر را که برخلاف اراده ملی و در تضاد با دولت قانونی به رهبری عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری قانونی یمن است به اجرا گذاشته، با این اقدام به منظور ایجاد فتنه و شعله‌ور کردن اوضاع برنامه‌ریزی کردند».

  ائتلاف یادشده همچنین «هانی بن بریک»، معاون رئیس شورای انتقالی و «همدستان» او را «به طور کامل مسئول حوادث اخیر و شورش مسلحانه علیه دولت قانونی دانست».

  این ائتلاف همچنین خاطرنشان کرد: حمایت و رهبری گروه‌های مسلح خارج از چارچوب قانون و دولت با هدف شعله ور کردن فتنه در بین مردم جنوب ، جنایتی است که موجودیت و ثبات استان عدن را به خطر می اندازد.

  ائتلاف از دولت قانونی خواست تا با آشوبگران و خرابکاران به شدت برخورد کند. ادتلاف همچنین بار دیگر بر حمایت کامل از دولت قانونی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی تاکید کرد.

  كشته شدن 30 تن در درگیذی مسلحانه

  ادامه درگیری‌ها میان جدایی طلبان و نیروهای دولت قانونی که از روز جمعه در شهر عدن آغاز شد، به داخل پادگان لشکر چهارم گارد ریاست جمهوری یمن در پایتخت مؤقت این کشور کشیده شد و تاکنون به کشته شدن دست‌کم 30 تن منجر شده است.

  به گزارش رسانه‌های یمنی با ادامه درگیری‌های سنگین در جبل حدید در خور مکسر در وسط این شهر، انفجارهای مهیبی شامگاه جمعه 9 اوت عدن را لرزاند.

  در درگیری‌های اطراف پادگان لشکر چهارم گارد ریاست جمهوری در منطقه اللحوم انواع سلاح‌های سنگین بکار گرفته شده است.

  به گفته منابع بیمارستانی در پی درگیری‌های شامگاه جمعه میان جدایی‌طلبان جنوب یمن و نیروهای دولتی در عدن پایتخت دولت قانونی و به رسمیت شناخته بین‌المللی یمن، دست‌کم 8 غیرنظامی کشته شدند.درگیری‌های میان جدایی‌طلبان جنوب یمن و نیروهای دولت قانونی این کشور از چهار روز پیش پس از آن آغاز شد که نیروهای جدایی‌طلب جنوبی یک حزب اسلام‌گرای متحد دولت قانونی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی را به دست داشتن در حمله‌ای موشکی متهم کردند که پیش از رژه نظامی در عدن را هدف قرار داد و به کشته شدن 36 تن منجر شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران