.
.
.

رهبر طالبان به حکومت افغانستان: بیایید از فرصتی پیش آمده استفاده کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملا هیبت الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان پنج شنبه 8 اوت خطاب به حکومت افغانستان گفت، از فرصتی که برای آزادی و تأمین صلح این کشور بوجود آمده مشترکاً استفاده شود.

آخندزاده در پیامی به مناسبت فرارسیدن عید سعید اضحی اعلام کرد: «بیائید، از فرصتی که برای آزادی کشور و برآوردن آرمان های جهادی افغان ها مهیا شده است، مشترکا استفاده نماییم و برای خروج اشغالگران و ایجاد نظام حقیقی اسلامی زمینه سازی کنیم، تا ملت ما از بحران طولانی و تکالیف دوامدار نجات یابند».

وی تاکید کرده که محافظت پروژه‌های عام المنفعه، حمایت از فعالیت های غیر مغرضانه مؤسسات خیریه، حفاظت ثروت و دارایی ملی و در مجموع پیشرفت همه جانبه افغانستان، هدف و جز پالیسی طالبان‌اند.

رهبر طالبان افزود: «ما می خواهیم که هموطنان ما از نظام عادلانه قضا، سیاست راستین، اقتصاد قوی، ثقافت سالم، تعلیم معیاری، زندگی آسوده اجتماعی و تمام معیارها و مزایای فرهنگ اسلامی برخوردار باشند».

ملا هیبت الله آخندزاده از افرادش خواسته است که در روزهای عید در جریان عملیات شان مواظب جان غیرنظامیان باشند و مانع شادی های شان نشوند.

آخندزاده در مورد صلح گفت: « اکنون که پروسه مذاکرات جریان دارد، چنانچه امارت اسلامی این پروسه را به جدیت به پیش می برد و دفتر سیاسی امارت اسلامی از گذشته ها درین بخش گام های مهم برداشته است و اکنون تمام جریان مذاکراتی از سوی معاون مقام رهبری اداره می شود و تیم قوی مذاکراتی گماشته شده است، شما(امریکا) نیز باید این پروسه را صادقانه به پیش ببرید، تا گام های مؤثری به سوی حل معضل برداریم و فاجعه هژده ساله را نقطه پایان بگذاریم».