پزشکان سعودی با برداشتن «تومور مغزی» حج‌گزار ایرانی بینایی‌اش را بازگرداندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

يک تیم پزشکی در پادشاهی سعودی موفق به بازگرداندن بینایی یک زائر ایرانی در شهرک پزشکی ملک عبدالله در مکه شد.

«مهدی معین»، شهروند ایرانی كه برای ادای مناسک حج به سعودی سفر کرده است، از تومور مغزی رنج می‌برد، به گفته پزشکان سعودی این تومور علاوه بر ایجاد سردرد شدید بر بینایی او نیز تأثیر گذشته بود.

به گزارش تلویزیون سعودی «الاخباریه»، معین که برای انجام حج در شهر مقدس مکه به سر می‌برد، گفت، او پس از تحمل سردرد شدید بینایی چشم سمت چپ خود را کاملا از دست داد به طوری که نمی‌توانست چشمش را حتی باز کند تا اینکه مسئولان امور بهداشت حجاج در مکه او را به شهرک پزشکی ملک عبدالله انتقال دادند.

دکتر سلطان السیاری، پزشک سعودی معالج معین درباره وضعیت جسمانی این زائر ایران گفت: «مهدی معین نوعی تومور مغزی داشت که چه بسا به زودی باعث خونریزی مغزی می‌شد و بینایی‌اش را به طور کامل از دست می‌داد».

دکتر السیاری افزود: «به محض بستری شدن زائر ایرانی در بیمارستان ملک عبدالله پس از انجام آزمایش و معاینه در روز سوم برای برداشتن تومور مغزی تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت».

دکتر کمال ناظر پزشک ایرانی سرپرست تیم پزشکی همراه حجاج ایرانی در این باره گفت، آقای معین به همراه همسر و خواهرش به مکه آمده است، در ابتدا وقتی که مطلع شد که وضعیتش وخیم است، برای انجام عمل جراحی در سعودی یا بازگشت به ایران دچار تردید بود اما پس از آنکه تیم پزشکی سعودی اعتماد او را کسب کرد به جای تاخیر عمل جراحی تا بازگشت به ایران تصمیم گرفت در سعودی عمل شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید