.
.
.

داعش مسئولیت حمله به مرکز پلیس عدن را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه دولت اسلامی در عراق و سوریه موسوم به «داعش» شاخه یمن، روز جمعه 2 اوت مسئولیت حمله به مرکز پلیس عدن را بر عهده گرفت.

شهر عدن در جنوب یمن روز گذشته شاهد وقوع دو حمله بود که در آن شبه‌نظامیان حوثی با پرتاب موشک بالستیک و استفاده از پهپاد بمبگذاری شده مراسم رژه نظامی در پادگان الجلا را مورد حمله قرار دادند و از طرف دیگر عاملان انتحاری اداره پلیس در شهرک شیخ عثمان شهر عدن را منفجر کردند.

منابع امنیتی در عدن روز گذشته از کشته شدن دستکم 49 نفر در اثر وقوع دو انفجار، یکی به وسیله یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده که اداره پلیس منطقه شیخ عثمان در عدن را هدف قرار داد و دیگری به وسیله موشک بالستیک که مراسم فارغ التحصیلان نیروهای پلیس را هدف قرار داده بود، خبر داده بودند.

اغلب کشته شدگان این دو حمله که یکی به وسیله موشک بالستیک و دومی با یک کامیون و عامل انتحاری بود، نیروهای دولتی یمن بودند.

عناصر تندرو گروه‌های القاعده و داعش در یمن با سوء استفاده از شرایط هرج و مرج ناشی از جنگ دست به این حملات انتحاری زده و با تیراندازی و ترور برای گسترش نفوذ خود در کشور تلاش می‌کنند.

در همین راستا دولت یمن شامگاه پنجشنبه پیوستن خود به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش را اعلام کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، وزارت خارجه یمن اعلام کرد که اقدام آن در پیوستن به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش «در چارچوب تلاش‌های دولت یمن برای مبارزه با تروریسم با تمامی انواع و اشکال آن، دوری از افراط گرایی دینی و فکری، به عنوان پدیدهای خطرناک که دین و وطن را نمی‌شناسد»، انجام شده است.

یک مقام آگاه در وزارت خارجه یمن اعلام کرد علیرغم چالش‌های امنیتی که یمن بسبب کودتای حوثی‌های مورد حمایت ایران با آن مواجه است این کشور همچنان تصمیم دارد تا به تلاش‌های خود برای مبارزه با تروریسم و هماهنگی و همکاری با تمامی شرکای بین‌المللی و در مقدمه آنها کشورهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن و ایالات متحده آمریکا ادامه دهد».

ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در سپتامبر 2014 تشکیل شد که تعداد اعضای آن به 80 عضو رسید. کل ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش ملزم به عقب راندن داعش، شکست آن، مقابله با آن در تمامی جبهه‌ها و اقدام برای منهدم ساختن شبکه‌های آن و رویارویی با آرمان‌های آن برای نفوذ و گسترش به تمام نقاط جهان است.

همزمان با عملیات نظامی در تمامی نقاط عراق و سوریه، ائتلاف بین‌المللی موظف به مقابله با زیرساختارهای مالی و اقتصادی گروه داعش، ناکارآمد ساختن آنها، جلوگیری از پیوستن جنگجویان خارجی فرامرزی به این گروه، حمایت از ثبات و بازگرداندن خدمات عمومی اساسی به مناطق آزاد شده از چنگ داعش و مقابله با تبلیغات آن است.