.
.
.

تظاهرات ایرانیان مخالف رژیم جمهوری اسلامی در لندن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری مخالفان رژیم ایران روز شنبه 27 ژوئیه از برگزاری تظاهراتی بزرگ در لندن علیه رژیم جمهوری اسلامی خبر دادند.

این تظاهرات که با عنوان «حمایت از اعتراضات مردم ایران» صورت گرفته است، در تداوم سلسله تظاهرات وگردهمایی‌های ایرانیان مخالف رژیم که طی هفته‌های گذشته به صورت مستمر در پایتخت های کشورهای غربی در آمریکا و اروپا ادامه داشته است.

طبق منابع مخالفان در این تظاهرات که در لندن برگزار شد، شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان پارلمان و مدافعان حقوق‌بشر و نمایندگان جوامع و تشکل‌های ایرانیان شرکت دارند.

این تظاهرات با فراخوان، ابتکار و سازماندهی هواداران سازمان «مجاهدین خلق ایران» تنظیم شده است.

علاوه بر ایرانیان مخالف رژیم جمهوری اسلامی شخصیت‌های سیاسی بریتانیایی و اروپایی نیز در این تجمع شرکت داشتند.

شخصیت‎هایی چون: متیو آفورد نماینده برجسته مجلس عوام انگلستان از حزب محافظه کار، استرون استیونسون همآهنگ‌کننده کارزار برای تغییر در ایران، سناتور کاترین نون معاون مجلس سنای ایرلند، جیم هیگینز معاون سابق پارلمان اروپا، سناتور جری هورکان عضو سنای ایرلند و معاون کمیته مالی سنا، پائولو کازاکا نماینده سابق پارلمان اروپا،راجر گادسیف عضو ارشد مجلس عوام انگلستان از حزب کارگر، برایان بینلی نماینده سابق مجلس عوام انگلستان،دنیس لستر از کانون وکلای انگلستان و ولز، راجرز لاینز رهبر سابق اتحادیه کارگری انگلستان و شخصیت‌های دیگری شرکت کردند.

مریم رجوی: «بریتانیا و اروپا را فرا می‌خوانیم برای تغییر این رژیم در کنار مردم ایران قرار بگیرند».

در همین حال مریم رجوی یکی از اعضای برجسته سازمان مجاهدین خلق و رئیس «شورای ملی مقاومت ایران» ضمن پیامی به تظاهر کنندگان، از شخصیت های بریتانیایی که از مبارزه مردم ایران برای دمکراسی حمایت کرده‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

مریم رجوی در بخشی از پیام خود خطاب از تظاهر کنندگان ایرانی مقیم انگلستان قدردانی کرد و تظاهرات آنها را نقطه اوج حامیان مقاومت که خواهان سرنگونی رژیم ایران هستند وصف کرد.

مریم رجوی همچنین خطاب به شخصیت های بریتانیایی گفت:«قانون‌گذاران، مدافعان حقوق‌بشر و شخصیت‌های برجسته سیاسی در انگلستان که راه‌حل حقیقی و راهگشا برای مسأله ایران را در مقاومت برای آزادی و دموکراسی یافته‌اید، به‌ همه شما درود می‌فرستم.همچنین ادای احترام می‌کنیم به نام‌های ماندگار و وجدان‌های درخشان مردم و تاریخ معاصر بریتانیا از جمله «لرد کوربت، لرد اسلین و لرد جانسون که در چهار دهه گذشته بی‌دریغ به‌ حمایت از مقاومت ایران برخاستند».

همچنین لرد آرچر، لرد وادینگتون، لرد رِنتون، لرد ایوبری، لرد کینگ، لرد فریزر، بارونس ترنر، بارونس گیبسون و رودی ویز، جیم دابین، وکیل وون و الیزابت سیدنی که هیچ‌وقت آنها را فراموش نمی‌کنیم».

او افزود:«رابین کوربت، وجدان بلندمرتبه پارلمان و مردم انگلستان که در مقابل سیاست‌های دولت و حزبش برخاست تا لیست‌گذاری ناعادلانه علیه مجاهدین را لغو کرد. لرد اسلین چراغ روشن عدالت و مظهر مجسم عصیان در برابر تاریکی ستم و بی‌عدالتی. وکیل قربانیان و ستمدیدگان و متهمین به دروغ از طرف سیاست‌های زدو بند که به‌قول خودش همواره از آنها تنفر داشت.درود و سپاس بر‌ همه دوستان فراموشی‌ناپذیر مردم و مقاومت ایران.»