.
.
.

اشرف غنى: طالبان نمی‌توانند هم مذاكره كند و هم دست به جنايت بزند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان پنج شنبه 25 ژوئیه حملات انتحاری شهر کابل را محکوم کرده و تاکید نمود، طالبان نمی توانند در مذاکرات صلح امتیاز بگیرند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت: «طالبان از یک سو گفتگو می‌کنند و از جانب دیگر چنین فجایع و جنایت بشری را تکرار می‌نمایند، اما باید بدانند که نه در مذاکرات صلح امتیاز به دست آورده می توانند و نه هم از انزجار و نفرت مردم رهایی می یابند».

شهر کابل پایتخت افغانستان بامداد پنج شنبه 25 ژوئیه شاهد سه حمله انفجاری بود که در نتیجه 10 نفر کشته و 41 نفر دیگر زخمی شدند.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان در صفحه رسمی توییترش خود نوشت، پنج خانم و یک کودک شامل کشته شدگان این رویداد هستند.

در همین حال، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در صفحه رسمی توییتر خود نوشت، مهاجم انتحاری سوار به یک موتورسیکلت بود که موتر حامل کارمندان وزارت معاون و پترولیم را آماج قرار داد که پس از آن انفجار دومی نیز در ساحه رخ داد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است و گروه طالبان دست داشتن به این حمله را رد کرده است.

در خبری دیگر، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مدعی است، یک مهاجم انتحاری وابسته به این گروه پنج شنبه 25 ژوئیه کاروان نیروهای خارجی را در شهر کابل افغانستان آماج حمله انتحاری قرار داده است.

ذبیح الله مجاهد در صفحه رسمی توییتر خود نوشت، یک موتر بم گذاری شده حوالی ساعت 9 صبح امروز پنج شنبه در منطقه «دسپیچری» شهر کابل کاروان افسران بلندرتبه نیروهای خارجی را آماج قرار داد.

وی مدعی است، این حمله انتحاری فردی بنام «محمدکابلی» انجام داد که در نتیجه 9 تن از افسران بلندرتبه نیروهای خارجی کشته شدند و دو موتر «لندکروزر» مربوط به این نیروها منهدم شد.

وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، یک موتر بم گذاری شده در منطقه دسپیچری شاهراه کابل – جلال آباد و از مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل انفجار کرده است.

این وزارت در مورد تلفات و هدف این رویداد چیزی نگفته است. گروه طالبان رسماً مسئولیت این حمله انتحاری را به عهده گرفته است.