.
.
.

رییس ستاد ارتش امریکا در کابل: همکاری ما با قوای مسلح افغانستان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنرال جوزف دانفورد، رییس ستاد مشترک قوای مسلح ایالات متحده امریکا پنج شنبه 25 ژوئیه در دیدار با رییس اجرایی افغانستان در کابل گفت، همکاری میان قوای مسلح این دو کشور برای درازمدت ادامه پیدا می کند.

دانفورد افزود: «صلح در اولویت برنامه‌های حکومت ایالات متحده قرار دارد، اما در برنامه و همکاری ما با حکومت و ارتش افغانستان کدام تغییری نیامده است».

او ادامه داد: «پیوندهای عمیقی میان قوای مسلح دو کشور در سالیان مبارزه و قربانی‌های مشترک شکل گرفته و همکاری‌ها میان قوای مسلح دو کشور برای درازمدت ادامه پیدا می‌کند».

از سوی دیگر، جنرال نیکولا پتریک کارتر، رییس ستاد مشترک کل ارتش بریتانیا نیز در این دیدار حضور داشته و از ادامه حمایت کشورش از قوای مسلح افغانستان اطمینان داده است.

در همین حال، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان در این دیدار خواهان ادامه و گسترش همکاری ها شده است.

براساس خبرنامه ریاست اجراییه افغانستان، عبدالله عبدالله گفته است: «به ‌رغم جنگ‌های شدید، طالبان موفق نشدند به اهداف از قبل برنامه‌ ریزی شده خود برای تصرف شهرها دست یابند و در جبهات جنگ متحمل تلفات و خسارات شدیده شده‌اند».

در این خبرنامه آمده است: «رییس اجراییه دست یافتن به صلح پایدار وعادلانه را از خواست‌های مردم افغانستان خواند و از تلاش‌های متحدان بین‌المللی افغانستان برای دست‌یافتن به صلح قدردانی کرد».