.
.
.

الباجی قاید السبسی، رئیس جمهوری تونس درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نهاد ریاست‌جمهوری تونس روز پنج‌شنبه 25 ژوئیه 2019 اعلام کرد که الباجی قاید السبسی، رئیس‌جمهور این کشور در سن 93 سالگی درگذشت.

السبسی روز پنج‌شنبه و در پی ناگوار شدن اوضاع سلامتی‌اش به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده بود. او در اواخر ماه ژوئن نیز زمان قابل توجهی را در این بخش گذراند.

حافظ قاید السبسی، فرزند رئیس‌جمهوری تونس به خبرگزاری فرانسه گفته بود که پدر 93 ساله‌اش در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان نظامی پایتخت تونس قرار گرفته و اوضاع چندان مناسبی ندارد.

السبسی در ساعات پایانی شامگاه چهارشنبه به بیمارستان نظامی تونس منقل شده بود بود. براساس گزارش رسانه‌های محلی، اوضاع عمومی او به طور ناگهانی بحرانی شده بود.

رئیس‌جمهوری تونس که یک هفته از ماه میلادی گذشته را در بیمارستان نظامی پایتخت کشورش گذرانده بود، پس از بهبود اوضاعش مرخص شد ولی تنها در دو دیدار عمومی حضور یافت.

الباجی قاید السبسی از شخصیت‌های بارز تونس بود که پس از سرنگونی زین‌العابدین بن علی، رئیس‌جمهوری سابق این کشور، در سال 2011 رهبری این کشور را بر عهده گرفت و با 93 سال سن، پس از ملکه الیزابت بریتانیا، دومین رهبر مسن‌ جهان به شمار می‌رفت.