.
.
.

توئیتر صفحه رسمی خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان را تعلیق کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، شنبه 20 ژوئیه 2019، از تعلیق شدن صفحه رسمی این خبرگزاری و برخی حساب های دیگر که به گفته این رسانه محتواهای انقلابی تولید می کردند، در توئیتر خبر داد.

در ادامه این گزارش آمده است، شب گذشته و پس از توقیف نفتکش انگلیس در تنگه هرمز حساب کاربری باشگاه خبرنگاران جوان و تعداد دیگری از صفحات کاربران فضای مجازی تعلیق شد.

این خبرگزاری در ادامه نوشته است: «صبح امروز تعدادی از کاربران فضای مجازی با انتشار پست‌هایی از تعلیق (ساسپند شدن) برخی از حساب‌های کاربری انقلابی خبر دادند. صاحبان این حساب‌ها غالباً در مسیر آتش به اختیار عمل می‌کردند و دغدغه‌های انقلابی خود را به اشتراک می‌گذاشتند.»

بر اساس قوانین توئیتر، حساب کاربری کاربران فضای مجازی به دلایل مختلفی مثل نژادپرستی، محتوای خشن و… پس از گزارش به توییتر، بررسی و پس از اثبات دلیل، تعلیق (ساسپند) می‌‌شود.

گفتنی است، باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از رسانه‌های خبری منتسب به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و از زیر مجموعه‌های معاونت سیاسی این سازمان است.

چندی پیش، حسن محدثی گیلوایی، استاد جامعه شناسی دانشگاه آزاد در برنامه «زاویه» که از شبکه چهار سیما پخش شد، از آنچه «دروغ گویی سیستماتیک» صداوسیما خواند، انتقاد کرد و گفت که حتی صدای منتخب ملت هم در این رسانه به خوبی منعکس نمی شود، در این صورت چگونه انتظار می رود صدای مردم بی صدا هم منعکس شود.

او رسالت این رسانه را تولید دروغ دانست که به ویژه در قلمرو سیاسی به طور سیستماتیک دروغ می گوید.

همچنین حسام‌الدین آشنا، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک و مشاور رئیس‌جمهور ایران، از ورشکستگی سازمان صداوسیما در مقابل ماهواره و ریزش مخاطبان رسانه ملی خبر داد.