فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یوناما: همکاری نزدیک ما با کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان ادامه دارد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد(یوناما) در شهر کابل روز پنج شنبه 18 ژوئیه از تداوم همکاری نزدیک اش با کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان خبر داد.

  یوناما با نشر خبرنامه ای از کارکرد سیما سمر در کمیسیون مستقل حقوق بشر ستایش کرده و تداوم همکاری اش با این کمیسیون را مهم خوانده است.

  در این خبرنامه آمده است: «ملل متحد از داکتر سیما سمر که از سال 2002 تا کنون این کمیسیون را رهبری نموده و دوره کاری اش به پایان رسیده، قدردانی می نماید. کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان تحت نظارت وی در دادخواهی برای ترویج احترام به حقوق بشر و ارزش های بنیادی به شمول حق زندگی، حق انتخاب نمایندگان سیاسی، حقوق زنان، آزادی بیان، آزادی اجتماعات و فضاء برای کار فعالین جامعه و همچنان نیاز به مبارزه با معافیت از مجازات دخیل گردید. کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نقش مهمی را در تغییر نگرش و رشد بیشتر انکشافات در عرصه قانون گزاری و تهیه پالیسی ها ایفا نموده که باعث افزایش احترام به حقوق بشری همه افغان ها گردیده است».

  در ادامه این خبرنامه آمده است: «ملل متحد از سوی شورای امنیت این سازمان ماموریت دارد تا به تقویت حقوق بشر و حمایت از نهاد ملی حقوق بشری کاملاً مستقل برای حفظ آزادی های اساسی در افغانستان بپردازد. با افزایش تلاش های صلح، ضروری است تا از حقوق بشری همه افغان ها به شمول زنان و دختران حفاظت و نگهداری شود».

  قابل ذکر است که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان شامگاه چهارشنبه 17 ژوئیه هشت نفر را به عنوان کمیشنران جدید کمیسیون مستقل حقوق بشر این کشور معرفی کرد که شهرزاد اکبر به عنوان رییس این کمیسیون گماشته شد.

  سیما سمر، نماینده‌ ویژه‌ رییس‌ جمهوری افغانستان در امور حقوق بشر و روابط بین‌الملل معرفی شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران