فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نخست وزیر سابق پاکستان بازداشت شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر سابق پاکستان و نائب رئیس حزب «مسلم لیگ نواز» در ارتباط با پرونده اختلاس روز پنجشنبه 18 ژئویه توسط ماموران دیوان احتساب ملی (NAB) این کشور بازداشت شد.

  به گزارش رسانه‌های پاکستانی، خودروی حامل شاهد خاقان عباسی که امروز از مسیر اتوبان اسلام آباد عازم شهر لاهور بود، در نزدیکی عوارضی از سوی ماموران دیوان احتساب متوقف شد.

  براساس این گزارش، حکم بازداشت نخست وزیر سابق پاکستان توسط رئیس دیوان ملی احتساب این کشور صادر شده و گفته می شود که بازداشت عباسی در ارتباط با پرونده قرارداد خرید و فروش گاز مایع و دیگر مواد سوختی در کشور بوده است.

  طبق دیوان احتساب، شاهد عباسی طی 15 سال عملکرد خود به سوء استفاده از مقام خود به کارهای غیر قانونی دست زده است.

  منابع پاکستانی می گویند، دیوان ملی احتساب پاکستان تاکنون چهار مرتبه نخست وزیر سابق این کشور را احضار کرده بود اما وی در هیچکدام از این جلسات حاضر نشد به همین دلیل شاهد خاقان عباسی امروز بازداشت شد.

  مسئولان ارشد حزب مسلم لیگ نواز نیز بازداشت شاهد عباسی را تایید کردند. اقدام برای تحقیقات و بازداشت شاهد عباسی، پس از آن انجام شد که دفتر حسابرسی کراچی تحقیق در باره پرونده اختلاس را باز کرده بود.

  شاهد عباسی، نخست وزیر پیشین پاکستان بارها بر بی گناه خود تاکید کرده و دولت را به اثبات اتهامات علیه خود به چالش کشیده بود.

  شاهد خاقان عباسی تا کنون شش دوره نماینده مجلس ملی پاکستان بوده و علاوه بر تصدی وزارت نفت و منابع طبیعی، تصدی وزارت بازرگانی، وزارت تولیدات دفاعی و ریاست شرکت هواپیمایی ملی پاکستان را نیز در دولت های گذشته در کارنامه دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران