.
.
.

عضو شورای ولایتی باغیس: 40 درصد کودکان با معاش یک دالر در صفوف طالبان می‌جنگند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی از اعضای شورای ولایتی بادغیس در غرب افغانستان پنج شنبه 11 ژوئیه مدعی شدند، 40 درصد کودکان در این ولایت با معاش ماهانه 150 افغانی (1.86 دالر امریکایی) در صفوف طالبان جنگ می‌کنند که از هر 100 طالب 40 نفر آن کودکان هستند.

عبدالله افضلی، عضو شورای ولایتی بادغیس به خبرگزاری دید گفته است، از 35 تا 40 درصد از نیروی انسانی مخالفان مسلح دولت را در این ولایت نوجوانان زیر سن تشکیل می‌دهند

افضلی افزود، بیشتر از 35 درصد از کتله گروه طالبان را افرادی تشکیل می‌دهند که بین 14 تا 18 سال سِن دارند.

او ادامه داد، نوجوانانی که قدرت حمل سلاح و مستقر شدن در جبهات جنگ را داشته باشند از سوی طالبان به میدان‌های نبرد برده می‌شوند.

عبدالله افضلی گفت، افراد زیر سن یا با تشویق بزرگان و یا هم به اجبار طالبان، به صفوف این گروه می‌پیوندند که معاش ماهانه افراد زیر سن ماهانه تنها 150 افغانی(1.86 دالر امریکایی) است که این مبلغ هم به صورت تشریفاتی به آنان تعلق می‌گیرد.

او گفته درآمد بیشتر افراد طالبان در بادغیس از طریق جمع‌آوری عشر و زکات مردم و یا هم جمع آوری غنیمت به دست می‌آید، اعضای این گروه گاهی هم از مزارع ساکنان این ولایت سهم دریافت می‌کنند.

این عضو شورای ولایتی بادغیس یادآوری کرد، طالبان زمانی که یک منطقه را در دست می‌گیرد تمام مردم آن باید حالت نظامی به خود گرفته و با این گروه همکاری‌های نظامی داشته باشند که افراد زیر سِن بیشترین نیرویی است که می‌تواند از جانب آنان جذب شوند.

او افزود، نوجوانان طالب هیچ‌گونه آموزش نظامی نمی‌بینند، همین موضوع سبب شده 60 تا 70 درصد تلفات طالبان را همین افراد زیر سِن تشکیل دهند.

این عضو شورای ولایتی بادغیس علاوه کرد، حتی افراد سالخورده هم مکلف می‌باشند تا در مناطق زیر نفوذ طالبان به این گروه خدمت کنند، اگر توان جنگ در آنان وجود نداشت وظیفه دارند تا در کارهای سبک از جمله رساندن آب و غذا شرکت کنند.

بارها نیروهای امنیتی افغان پس از پایان درگیری‌ها زمانی که به مواضع طالبان هجوم بردند با اجسادی از اعضای این گروه مواجه شدند که بسیار کم سن بوده‌اند.

بنابراین گزارش، در ساحه بود و باش طالبان چیزی به نام قانون وجود ندارد و هر آن دستوری که از جانب فرماندهان آنان صادر شد، دیگر اعضا و یا هم مردم مجبور می‌باشند تا آن را بپذیرند. مسئولان امنیتی ولایت بادغیس در این مورد حاضر به صحبت نشدند. گروه طالبان نیز در این مورد چیزی نگفته‌اند.