.
.
.

آیا کیم جونگ دستور اعدام خود را نیز به خاطر این «خطای نابخشودنی» صادر می‌کند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، که پیش از این دستور اعدام وزیر دفاع و نخست‌وزیر کشورش را به دلیل خوابیدن هنگام سخنرانی، صادر کرده بود، خودش حین گوش دادن به یک سخنرانی خوابش برد.

تلویزیون کره شمالی تصاویری از رهبر این کشور منتشر کرد که نشان می‌دهد او هنگام گوش دادن به یک سخنرانی در مراسم بیست و پنجمین سالگرد پدربزرگش، کیم ایل سونگ برای لحظاتی خوابش برد.

در این ویدئو دیده می‌شود که کیم در حضور تعداد پرشماری از اعضای دولت، فرماندهان و دیگر مقامات عالی‌رتبه کره شمالی نشسته و برای لحظاتی چشمهایش روی هم رفته و سرش به سمت کتفش متمایل می‌شود. او بلافاصله از خواب بیدار شده و رو به جمعیت می‌نگرد.

بارها پیش آمده که کیم دستور اعدام افراد مختلف به دلیل عدم رعایت مقررات مورد نظرش را صادر کند. خوابیدن هنگام سخنرانی و عدم تشویق و دست زدن مناسب در مراسمان مختلف از جمله این تخلفات هستند.

پیش از این گزارش شده بود که هیون یونگ چول، وزیر دفاع سابق کره شمالی هنگامی که در یک تجمع نظامی و حین سخنرانی کیم جونگ اون خوابش برد، از سوی رهبر کره شمالی به مرگ محکوم شده و اعدام شد.

کیم جونگ جین، نخست‌وزیر کره شمالی نیز پس از آنکه در یک سخنرانی رهبر این کشور برای لحظاتی کوتاه به خواب فرو رفت، اعدام شد.