.
.
.

یک جنگنده‌ آمریکایی با یک پرنده برخورد کرد و بمب‌هایش را روی فلورایدا ریخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک جنگنده «ای 10 تاندربولت» ارتش آمریکا زمانی که در حال پرواز آموزشی بر فراز فلوریدا بود، در آسمان با یک پرنده برخورد کرد و به اشتباه 3 بمب خود را بر روی فلوریدا رها کرد.

ارتش آمریکا اعلام کرد این جنگنده دوشنبه گذشته با یک پرنده برخورد کرده و 3 بمب آموزشی غیرمنفجرشونده را به اشتباه روی فلوریدا ریخت و ارتش کماکان در جستجوی این بمب‌هاست.

در بیانیه دفتر روابط عمومی اسکادران 23 نیروی هوایی ارتش آمریکا آمده که جنگنده «ای 10 تاندربولت» از پایگاه هوایی مودی در جورجیا به پرواز در آمد و در آسمان فلوریدا با یک پرنده برخورد کرد و این موضوع سبب شد خلبان آموزشی به اشتباه 3 بمب غیرمنفجرشونده را روی فلوریدا بریزد.

بمب‌هایی که خلبان این جنگنده روی فلوریدا ریخت از نوع بمب‌های آموزشی «بی دی یو 33» هست که 575 میلی‌متر طول و 11 کیلو وزن دارند و قابلیت منفجر شدن ندارند. از این بمب‌ها برای آموزش خلبان‌ها و شبیه‌سازی بمب‌های M1-82 که به شدت انفجاری بوده و 227 کیلو وزن دارند، استفاده می‌شود.

براساس گزارش‌ها بمب‌های آموزشی در جایی نزدیک بزرگراه شماره 129 و در نزدیکی منطقه سوانی سپرینگز در شمال ایالت فلوریدا از جنگنده رها شده‌اند و تا کنون هیچ گزارشی درباره تلفات احتمالی منتشر نشده ولی تحقیقات در این زمینه هنوز ادامه دارد.

ارتش آمریکا کماکان برای یافتن این بمب‌ها تلاش می‌کند و در بیانیه‌ای که در این زمینه صادر شده، از کسانی که این بمب‌ها را می‌یابند خواسته شده که به آنها نزدیک نشوند، زیرا که علیرغم آموزشی بودن، مقدار اندکی ماده منفجره نیز در آنها وجود دارد.

پرندگان از مهم‌ترین مشکلات نیروی هوایی ارتش آمریکا هستند و سالانه میلیون‌ها دلار خسارت به وجود می‌آورند. از سال 1995 بدین سو، 105 هزار حادثه برخورد پرندگان با جنگنده‌ها و دیگر اجسام پرنده ارتش آمریکا گزارش و مجموع خسارت‌ها 800 میلیون دلار برآورد شده است.