.
.
.

یمن..سرنگونی یک پهپاد حوثی که به سمت فرودگاه جازان هدایت شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن روز پنج شنبه، 5 ژوئیه اعلام کرد یک پهپهاد متعلق به شبه نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران که از صنعا به سوی فرودگاه ملک عبدالله در جازان در سعودی هدایت شده بود، به وسیله پدافند سعودی سرنگون شد.

به گزارش خبر گزاری رسمی سعودی «واس» سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی ، گفت نیروهای ائتلاف توانستند یک پهپاد متعلق به حوثی‌ها که از صنعا به سوی فرودگاه ملک عبدالله در جازان هدایت شده بود، ردیابی و سرنگون کنند.

سرهنگ المالکی گفت، حوثی‌های تروریست با ابزارهای جنایت خود از قبیل هدایت پهپادها و موشک بالستیک به سوی مناطق مسکونی همچنان ادامه می‌دهند. این گروه تروریستی از انجام هر گونه اقدامات خصمانه تروریستی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی می فرور گذار نیستند.

وی گفت خوشبختانه آنها به هیچ یک از اهداف شان دست نیافتند بیش از 98 درصد از ابزار تخریبی و جنایتکارانه آنها قبل از رسیدن به اهداف در آسمان ردیابی و منهدم می‌شود.

المالکی گفت ائتلاف عربی همه اقدامات لازم را برای نابودی کامل امکانات خرابکارانه حوثی‌ها را بکار خواهد گرفت تا این گروه مزدور و تروریست قادر به زیان رساندن به مردم یمن و تعدی به خاک سعودی را نداشته باشند.

المالکی با اشاره به نوع اسلحه که حوثی‌ها خاک سعودی را با آن مورد هجوم قرار می دهند، گفت، حوثی‌ها این نوع اسلحه را ایران دریافت کرده‌اند.