وزیر حج سعودی به استقبال اولین گروه از حجاج رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز پنج‌شنبه 4 ژوئیه 2019 فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز جده، شاهد ورود اولین هواپیمای حامل حجاج بیت‌الله الحرام بود که از بنگلادش به پادشاهی عربی سعودی آمده بودند. یک فروند هواپیمای «خطوط هوایی عربی سعودی» 237 نفر را با خود در اولین روز قدوم حجاج به سعودی آورد؛ در روزی که 4000 حاجی از کشورهای مختلف جهان به این کشور آمدند.

محمد صالح بن طاهر بنتن، وزیر حج و عمره پادشاهی عربی سعودی، به همراه تعدادی از مسئولان این کشور به استقبال اولین گروه از حجاج رفت و ورود آنها به منزلگاه وحی را تبریک و خوشامد گفت.

وزیر حج و عمره سعودی همچنین از امکاناتی که کشورش برای خدمت‌رسانی به حجاج اختصاص داده، بازدید کرده و از اقداماتی که به دستور خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاهی عربی سعودی و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد این کشور و با هدف ارائه بالاترین سطح از خدمات به میهمانان خداوند، به محض رسیدن به سعودی و در حین اقامت در این کشور و تا لحظه بازگشت به کشورهایی که از آن آمده‌اند؛ تقدیر کرد.

او گفت که وزارت تحت امرش در همه حوزه‌ها، به شکل شبانه‌روزی و با همکاری دیگر نهادهای مسئول در تقدیم خدمات به حجاج در مکه مکرمه و مدینه منوره و مشاعر مقدسه، همه تلاشش را به کار خواهد برد.

محمد صالح بن طاهر بنتن از همه کادر وزارت حج و عمره خواست که تلاش‌هایشان برای خدمت‌رسانی به حجاج از لحظه ورود آنها تا هنگام خروج، بر اساس رهنمودهای رهبری حکیمانه سعودی، دو چندان کنند.

وزیر حج سعودی در فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز جده از سامانه انتقال توشه حجاج که این وزارت با همکاری اداره کل‌ گمرک‌ها استفاده می‌کنند، بازدید کرد.

این سامانه که امسال برای اولین بار مورد استفاده قرار می‌گیرد، توشه حجاج را از فرودگاه به محل اقامت آنها منتقل می‌کند و هدف از راه‌اندازی آن کاهش زمان معطل شدن حجاج است. این سامانه بخشی از چشم‌انداز سعودی 2030 است که در آن تسهیل روند اقدامات مربوط به حج با هدف خدمت‌رسانی بهتر به حجاج در دستور کار قرار دارد.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید