فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مقایسه اموال جمع‌آوری شده کمپین انتخاباتی بایدن با ترامپ

  اموال جمع‌آوری شده کمپین ترامپ 105 میلیون دولار و بایدن 21.5 میلیون دلار

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سخنگوی کمپین انتخاباتی‌ جو بایدن نامزد حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه گفت، معاون رئیس جمهوری پیشین این کشور در سه ماهه دوم سال جاری مبلغ 21.5 میلیون دلار برای پیروزی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده جمع آوری کرده است. این در حالی است که اموال جمع‌آوری شده در کمپین تبلیغاتی دونالد ترامپ طی همین مدت به 105 میلیون دلار رسیده است.

  به گزارش «سی ان بی سی» مبالغ جمع‌آوری شده برای کمپین «جو بایدن» به مدت 66 روز از سه ماه اول سال فراهم شد و سپس جمع اموال به شدت کاهش یافت. بایدن در 25 آوریل 2019 نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رسما اعلام کرد.

  سخنگوی کمپین انتخاباتی جو بایدن گفت:« این مبالغ از طریق کمک‌های خُرد به دست آمده است».

  گرگ شولتز، افزود:«97 درصد اهدا کنندگان، کمک‌های کمتر از 200 دلار داشته‌اند».

  شولز، مدیر کمپین بایدن گفت: «تنها دو ماه پس از این کارزار ما در هر گوشه‌ای از این کشور شاهد حضور گسترده آمریکایی‌ها در این کارزار هستیم. این کارزار در واقع نبردی برای حفظ روح ملت ماست».

  شولتز گفت: «ما از حمایت‌های ملت آمریکا متشکریم ما به کمپین خود ادامه خواهیم داد تا اینکه تیم تبلیغاتی جوبایدن در جای مناسب و در موقعیت قوی‌تری قرار بگیرد و بتوانیم با دونالد ترامپ مقابله کنیم».

  روز سه‌شنبه کمیته حزب جمهوری خواه آمریکا و «کمپین انتخاب مجدد دونالد ترامپ»، اعلام کرد، مبلغ 105 میلیون دلار طی سه ماه دوم سال جاری برای کارزار انتخاباتی جمع‌آوری شده است».

  اما بقیه نامزدهای حزب دموکرات نیز مبالغی را جمع‌آوری کردند یکی دیگر از طرفداران برجسته ح.ب دمکرات به نام Bernie Sanders از ایالت «ورمونت»، در سه ماهه دوم سال جاری مبلغ 18 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

  «پیت بودجج» شهردار 37 ساله ساوث بیند شهری کوچک در «ایندیانا» با اعلام نامزدی برای انتخابات توانست مبلغ 24.8 میلیون دلار جمع آوری کند او اکنون 22.6 میلیون دلار در دست دارد.

  سناتور مایکل بنت، از ایالت «کلورادو»، یکی دیگر از طرفداران حزب دموکرات اعلام کرد که او در سه ماهه دوم سال جاری مبلغ 2.8 میلیون دلار و 700 هزار دلار برای کمپین انتخاباتی‌اش جمع‌آوری کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران