فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شوخی «تروریست» خردسال پرواز یک هواپیما را به تعویق انداخت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک کودک 11 ساله با نوشتن یک تهدید غیرواقعی سبب شد پرواز یک هواپیما در جزایر قناری به تعویق افتاده و همه 180 مسافر آن به مکان امنی منتقل شوند.

  این کودک که هویتش فاش نشده، روی یک برگه کاغذ پیامی با این مضمون که «یک بمب با سیستم انفجاری گلیسیرین در هواپیما وجود دارد» نوشت و آن را با امضاء «تروریست» به پایان برد. یافته شدن این نامه موجی از ترس و نگرانی را میان مسافران به وجود آورد و خلبان دستور تخلیه فوری 180 مسافر هواپیمای خطوط هوایی ویولینگ اسپانیا را داد.

  دوربین‌های مداربسته فرودگاه تصاویر مسافران هراسان این پرواز را نشان داد که از هواپیما خارج شده و روی باند می‌دوند تا به مکان امنی دور از هواپیما پناه ببرند. همزمان نیروهای پلیس و نیروی امداد و آتش‌نشانی نیز به سمت هواپیما روان شدند.

  یکی از مسافران گفت که دقایقی قبل از پرواز، این پیام دستنویس را روی صندلی پیدا کرد و آن را به مهماندار نشان داد. مهماندار هم با رساندن پیام به خلبان او را در جریان این موضوع قرار داد. خلبان هواپیمای خطوط هوایی ویولینگ اسپانیا نیز بلافاصله بر اساس دستورالعمل‌های امنیتی مربوط به اینگونه موارد، دستور تخلیه فوری هواپیما را صادر کرد.

  ساعاتی بعد نیروهای امنیتی متوجه شدند که این پیام توسط یک مسافر 11 ساله نوشته شده و یک شوخی کودکانه بیشتر نبود. آنها با این کودک و والدینش دیدار کردند. هنوز معلوم نیست که آیا این کودک مجازات می‌شود یا خیر ولی قطعا اگر یک فرد بزرگسال بود، باید سال‌ها پشت میله‌های زندان می‌ماند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران