ترامپ : ما لیستی از ده‌ها پایگاه نظامی ایران را در دست داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، آمریکا روز شنبه 29 ژوئن 2019 پس از پایان اجلاس G20 در اوزاکای ژاپن، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت، ایالات متحده لیستی از ده‌ها پایگاه نظامی ایران را در دست دارد.

وی افزود: «ایران در حال حاضر به دنبال توافق جدید با ایالات متحده است»

ترامپ همچنین گفت:« دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا در «تامین مالی ایران به تروریسم » کمک کرده است».

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سه روز پیش گفت امیدوار است جنگی با ایران جنگ رخ ندهد اما اگر جنگی با ایران صورت بگیرد، کوتاه مدت خواهد بود و آمریکا دست بالاتر و موضعیقوی تر را خواهد داشت. ما نیروی زمینی در خاک ایران پیاده نخواهیم کرد.

ترامپ گفت:«هر گونه هجوم به نیروهایمان با قدرت و به شدت پاسخ داده می‌شود. رهبران ایران تمام أموال مردم ایران را برای حمایت از تروریسم هدر کردند آنها جز زبان زور و قدرت هیچ منطقی را نمی فهمند».

تحریم‌های علیه ایران

ترامپ در پاسخ به سوالی در باره آیا امکان کاهش تحریم‌ها علیه ایران وجود دارد و آیا چنین درخواستی در جلساتی که در حاشیه کنفرانس جی 20 برگزار شد از سوی کشورها مطرح شد یا نه گفت:«من با یک گروهی از کشورها در این رابطه صحبت کردم بویژه فرانسه که روابط تجاری زیادی با ایران دارد، انها از من خواستند که تحریم‌ها را کاهش دهیم من مانعی ندارم با هر کسی صحبت می‌کنم».

دونالد ترامپ بار دیگر تاکید کرد که او خواهان جنگ نیست و بدون قید و شرط آماده مذاکره با ایران است.

ترامپ همچنین بر موضع خود مبنی بر اینکه هرگز به ایران اجازه ساخت بمب اتمی را نخواهد داد تاکید کرد

تنش های فزاینده بین ایران و آمریکا که از یک سال پیش با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و بازگشت همه تحریم ها علیه تهران آغاز شده، در روزهای اخیر شدت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید