پمپئو: از تحریم‌های استرالیا علیه ایران استقبال می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که کشورش از هر گونه تحریمی که استرالیا علیه ایران وضع کند، استقبال می‌کند.

به گزارش شبکه سی‌بی‌اس، پمپئو تاکید کرد که استرالیا از مهم‌ترین بازیگران اقتصاد جهان است و آمریکا از هرگونه تحریمی که این کشور علیه ایران وضع کند، استقبال می‌کند.

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که ایران از چهل سال پیش تا کنون به حمایت از تروریسم ادامه داده و از این روست که آمریکا از پیوستن استرالیا به ائتلاف جهانی ضد ایران استقبال می‌کند.

لازم به ذکر است که سکوت موریسون، نخست‌وزیر استرالیا پس از دیدار به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در حاشیه نشست سران گروه 20 در اوزاکای ژاپن، گفت که استرالیا به هر گونه درخواست همپیمانی چون ایالات متحده پاسخ مثبت می‌دهد.

همزمان واشنگتن اعلام کرد که قصد دارد تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را تشدید کند تا رژیم تهران را هر چه بیشتر تضعیف کند.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه‌ای با CNBC با اشاره به اظهارات مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در مورد تحریم هایی که 80 درصد از اقتصاد ایران را هدف قرار داده است، گفت:«ما تلاش می کنیم تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران را از 80 درصد تا 100 درصد افزایش دهیم.»

او در عین حال تاکید کرد، این تحریم‌ها شامل اموری که به خدمات انسانی مربوط می‌شود، نمی گردد و هدف ما ملت ایران نیست ما با رژیم ایران مقابله می‌کنیم.

در همین راستا در روزهای گذشته آمریکا بسته جدیدی از تحریم‌ها را علیه ایران وضع کرد که شخص رهبر ایران و نهادها و موسسات وابسته به او و همچنین هشت تن از فرماندهان سپاه پاسداران را هدف قرار می‌دهد.

این تحریم‌ها همه دارایی‌های مسئولان ایران در آمریکا را بلوکه کرده و به هیچ فرد، شرکت و یا نهادی اجازه معامله و داد و ستد مالی با آنها را نداده و میلیاردها دلار از دارایی‌های ایران را بلوکه می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید