ویدیو.. حمله عراقی‌‌های طرفدار ایران به سفارت بحرین در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عراقی‌های طرفدار رژیم ایران در عراق شامگاه پنجشنبه 27 ژوئن با اشغال سفارت پادشاهی بحرین در بغداد، پرچم این کشور را پایین کشیدند.
به گزارش خبرگزاری‌ها یک منبع عراقی گفت، تعدادی از تظاهرکنندگان عراقی شیشه‌ها و تعدادی از درهای ساختمان سفارت پادشاهی بحرین در بغداد را شکسته و پرچم فلسطین را بر ساختمان این سفارت بالا برده‌اند.

به گزارش خبرنگار العربیه، حمله تظاهرکنندگان خسارت‌های مادی زیادی به ساختمان سفارت که در منطقه المنصور واقع شده است، وارد کرده است.

تظاهرات شامگاه پنجشنبه در اعتراض به کنفرانس «شکوفایی اقتصادی خاورمیانه» که در بحرین برگزار شد، دست به این اقدام زدند.

بعضی از تظاهر کنندگان برای به آتش کشیدن سفارت تلاش می‌کردند اما با دخالت نیروهای امنیتی متفرق شده و تعدادی از آنها دستگیر شدند.

بنا به منابع امنیتی، برخی از شرکت کنندگان حمله به سفارت بحرین که از سوی هواداران «الحشد شعبی عراق» و برخی فعالان جریان صدر برگزار شده است مسلح بودند.

خبرنگار «العربیه» توضیح داد، سفیر بحرین در بغداد طی تماس با مسئولان عراقی، از آنها خواست تا امنیت سفارت را تامین کنند.

او گفت هماکنون هیچکدام از کارمندان نمایندگی بحرین پس از وقوع آن حمله در ساختمان سفارت حضور ندارند.

این خبرنگار گفت:« تمامی نشانه‌ها حاکی از این است که آنچه اتفاق افتاده با هماهنگی قبلی انجام شده است».

نشست «کارگاه صلح و شکوفایی خاورمیانه» که به مدت دو روز در بحرین برگزار شده بود روز چهارشنبه 26 ژوئن به کار خود پایان داد.

این کارگاه با هدف ترویج برای طرح حمایت اقتصادی است که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با ارزش 50 میلیارد به نفع فلسطینی‌ها و قبل از طرح صلح خاورمیانه‌ای که متعاقبا اعلام خواهد شد، تقدیم کرده است.

عراق جولانگاه گروه‌های شبه‌نظامی است که از سوی ایران حمایت میشوند. از سویی حمله به سفارت پادشاهی بحرین در بغداد همزمان با بالا گرفتن تنش‌های میان ایالات متحده امریکا و ایران اتفاق افتاده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید