ترامپ: در رابطه با موضوع ایران عجله‌ای نداریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه 28 ژوئن در حاشیه نشست«جی 20» در اوساکای ژاپن در باره تنش با ایران و نگرانی برخی کشورها از احتمال بروز جنگ در منطقه، گفت:«ما وقت زیاد داریم هیچ عجله‌ای نیست».

ترامپ که برای شرکت در نشست اوسکا در ژاپن به این کشور سفر کرده است افزود: « آنها (ایرانی‌ها) وقت زیادی دارند ما مطلقاً عجله‌ای نداریم».
روز پنج شنبه، وزیر دفاع آمریکا از متحدان واشینگتن در ناتو خواست تا به ایران فشار بیشتری بیاورند و به تلاش‌های کشورش برای محاصره و تحریم کامل ایران بپیوندند.

وزیر دفاع آمریکا گفت: ناتو برای تضمین امنیت عبور و مرور کشتی‌ها در آب‌های بین‌المللی بویژه در آب راه خلیج و جلوگیری از حمله به کشتی‌ها باید به تلاش‌های آمریکا بپیوندد».

با افزایش تنش میان ایالات متحده و ایران، مارک اسپر، وزیر دفاع موقت آمریکا، از کشورهای عضو ناتو خواست تا به همراه واشنگتن آشکارا ایران را محکوم کنند و در مورد تشکیل یک اتحاد دریایی برای حفاظت از عبور و مرور آزادنه کشتی‌ها در آب‌های خلیج تصمیم بگیرند.
اسپر گفت کشورش خواهان جنگ نیست و راه‌حل دیپلماسی را ترجیح می‌دهد.

پیشتر ترامپ در مصاحبه‌ای گفته بود اگر جنگی با ایران صورت بگیرد طول نخواهد کشید.

مقامات آمریکایی پیشتر شرایطی را برای مذاکره با ایران تعیین کردند که از جمله این شرایط 12 گانه : محدود کردن فعالیت‌های موشکی، منع ایران از دسترسی به سلاح اتمی، جلوگیری از ادامه فعالیت‌های «خرابکارانه» ایران در منطقه، عدم دخالت در امور کشورهای دیگر به ویژه در یمن، سوریه، عراق و لبنان و متوقف کردن حمایت مالی و تسلیحاتی گروه‌های تروریستی.

از سوی دیگر علی خامنه‌ای رهبر ایران این شرایط 12 گانه آمریکا را موضوعات «ناموسی انقلاب» جلوه داده و هرگونه مذاکره با واشینگتن در باره این مسائل را منع کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید