13 هزار نفر از 162 کشور جهان در مسابقات اذان و قرآن سعودی شرکت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه روند ثبت‌نام، تا کنون بیش از 13 هزار نفر از 162 کشور جهان برای شرکت در مسابقات قرآن و اذان پادشاهی عربی سعودی نامنویسی کرده‌اند.

اداره کل سرگرمی سعودی به عنوان نهاد برگزارکننده این مسابقات اعلام کرد، برای شرکت در مسابقات قرائت قرآن و اذان که مرحله مقدماتی آن از 24 آگوست تا 24 سپتامبر 2019 و مرحله نهایی از 25 سپتامبر تا 25 اکتبر برگزار می‌شود، تا کنون 13 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند. آخرین مهلت ثبت‌نام 22 ژوئیه است و پیش‌بینی می‌شود تعداد داوطلبان یک رکورد چشمگیر ثبت کند.

مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای افراد برتر مسابقه قرائت قرآن و اذان، 12 میلیون ریال سعودی معادل 3.2 میلیون دلار اعلام و گفته شده که هدف از این مسابقات، اطلاع‌رسانی و آشناسازی مشارکت‌کنندگان و علاقه‌مندان با چندگانگی فرهنگی جهان اسلام که خود را در نوع و شیوه‌های تلاوت نشان می‌دهد و همچنین ترسیخ جایگاه اسلام و مسلمانان در جهان و تشویق گروه‌های جوان و نوجوان به تلاوت و ترتیل قرآن و اذان است.

برگزارکنندگان این مسابقات همچنین قصد دارند جهان را با ذات و چهره میانه‌رو و اعتدال‌گرای اسلام آشنا کنند؛ اسلامی که تعصب و افراط‌گرایی را محکوم می‌کند. برگزاری این مسابقات همچنین جایگاه سعودی به عنوان ام‌القری مسلمانان جهان را تقویت خواهد کرد.

اداره‌کل سرگرمی پادشاهی عربی سعودی نهادی است که در راستای اجرای چشم‌انداز 2030 سعودی تاسیس شد و مسئولیت برنامه‌ریزی، اجرا و حمایت از حوزه سرگرمی در این کشور را بر عهده دارد و زیرساخت‌ها، فرصت‌ها و امکانات مرتبط با این حوزه را فراهم می‌کند. این اداره‌کل با حمایت و تقویت حوزه سرگرمی، نقش مهمی در تنوع اقتصاد سعودی و افزایش تولید ناخالص محلی این کشور ایفا می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید