رویت شی نورانی در آسمان اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شی نورانی سبزرنگ دیشب در آسمان اهواز، سنندج و کرمانشاه رویت شده اما هنوز توضیح مشخصی درباره آن ارائه نشده است.

با افزایش تنش میان ایران و آمریکا پس از سقوط پهباد آمریکایی توسط نیروی سپاه، مشاهده شی نورانی در آسمان برخی شهرهای ایران، موجب ابراز نگرانی برخی کاربران ایرانی در فضای مجازی شده است. بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یکشنبه 23 ژوئن 2019، هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه کردستان اعلام کرده که این شیء نورانی قطعا بشقاب پرنده و یا موجود فضایی نیست. احتمالا این شی نورانی موشک فضایی است که سوخت خود را تخلیه کرده است.

ویدیوهایی در شبکه های مجازی ایران منتشر شده که نشان می دهد، دیشب یک شی نورانی حدود ساعت 10 در آسمان به سرعت در حال عبور بود. محل رویت این شی نورانی، آسمان اهواز، سنندج و کرمانشاه اعلام شده است.

در سال 2017 نیز یک شی نورانی در آسمان شهرهای اهواز، دزفول، ماهشهر، شوشتر، گتوند، خرمشهر و آبادان مشاهده شده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، این شی نورانی پرنده، هنگام شب ابتدا با یک چراغ روشن و پس از آن چراغ بزرگتری روشن و نور زیادی از آن پخش شده بود.

با اینکه مراجع رسمی در آن زمان در این خصوص اظهارنظر نکردند، اما معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا درباره این موضوع گفت: «این شئ نورانی که در استان های مختلف کشور مشاهده شده مربوط به آزمایش موشک ماهواره بر، در یکی از کشورهای غربی بوده و تصور اینکه بر فراز آسمان ایران بوده است صحیح نیست و علت اینکه در تعدادی از استان های ما و کشورهای دیگر رویت شده است ارتفاع بسیار بالا و میزان سوخت بسیار زیاد آن بوده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید