وزیر امور خاورمیانه بریتانیا به تهران سفر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه تلویزیونی الحدث، روز شنبه 22 ژوئن 2019، گزارش داد «اندرو موریسون»، وزیر امور خاورمیانه دولت بریتانیا روز یکشنبه به تهران سفر می‌کند.

به گفته منابع بریتانیایی این سفر در جارچوب تلاش برای کاهش تنش در منطقه صورت می‌گیرد.

در همین حال وبسایت دولت بریتانیا ضمن تایید این خبر اعلام کرد، وزیر این کشور در امور غرب آسیا روز یکشنبه ۲۳ ژوئن به ایران سفر خواهد کرد.

در وبسایت دولت بریتانیا آمده است: بریتانیا در بحبوحه تشدید تنش‌های منطقه‌ای، گفت‎وگو‌های دیپلماتیکی با ایران دارد و این سفر فرصتی برای تعامل سازنده، صادقانه و آزاد بیشتر خواهد بود.

وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد، آندرو موریسون در جریان این سفر خواستار کاهش تنش‌ها خواهد شد و بر آنچه نگرانی لندن و جامعه بین‌المللی از عملکرد منطقه‌ای ایران و تهدید ایران به کاهش تعهدات خود در توافق هسته‌ای خوانده تأکید خواهد کرد.

در همین رابطه سخنگوی نخست‌وزیر بریتانیا، روز گذشته اعلام کرد: «از ایران می‌خواهیم از تنش در منطقه بکاهد و آن را متوقف کند.» گفتنی است در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه 20 ژوئن 2019، یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد، ایران مدعی است که این پهباد وارد حریم هوایی این کشور شده اما آمریکا تاکید می کند که پهباد بر فراز آبهای بین المللی در پرواز بود. پس از آن تنش ها بین ایران و آمریکا بار دیگر افزایش یافت، آمریکا قرار بود پنجشنبه شب به این اقدام ایران، طی حمله محدود به سه نقطه استراتژیک پاسخ دهد اما دونالد ترامپ صبح جمعه از لغو آن در دقایق آخر خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید