محاکمه یک بازرگان وابسته به حزب الله لبنان در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نادر محمد فرحات، بازرگان لبنانی، وابسته به حزب الله لبنان روز شنبه 22 ژوئن 2019 در یک دادگاه فدرال در ایالت میامی در ایالات متحده در دادگاه حاضر شد.

فرحات به اتهام پولشویی در نیویورک و میامی متهم و تحت تعقیب بود تا اینکه دولت پاراگوئه او را بازداشت و به آمریکا تحویل داد.

فرحات ماه مه سال گذشته در مرز بین المللی پاراگوئه - برزیل و آرژانتین دستگیر شد. فرحات مدیریت پولشویی اموال حزب الله لبنان که از طریق قاچاق مواد مخدر به دست می‌ید را به عهده داشت.

او این کار را از طریق شبکه‌ای از شرکت‌های، مراکز مذهبی و موسسات دیگر به نفع شبه نظامیان حزب الله لبنان انجام می‌کرد.

روزنامه «میامی هیرالد» در شماره روز شنبه گزارش داد، فهرست طولانی از وابستگان حزب الله لبنان از جمله علی عیسی شمص، که دولت پاراگوئه او را نیز به آمریکا تحویل داده است، در دست دارد.

علی عیسی شمس پس از محاکمه در ایالات متحده آمریکا به اتهام قاچاق مواد مخدر مانند کوکائین و هروئین و ارسال پول این مواد مخدر برای حزب الله لبنان، به سه سال زندان در ایالت میامی محکوم شد.

وزارت دادگستری آمریکا علاوه بر فرحات و عیسی شمص بازرگان لبنانی دیگری به نام «تاج ادین» را نیز به قاچاق مواد مخدر در داخل ایالات متحده نتهم کرده است دادگستری گفته است تاج الدین نیز برای حزب الله لبنان پولشویی و قاچاق کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید