واشینگتن خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت درباره ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 21 ژوئن 2019 از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا در مورد ایران تشکیل جلسه دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌های سازمان ملل متحد، هیئت آمریکایی در سازمان ملل با تقدیم درخواستی به اعضای شورای امنیت، خواستار تشکیل جلسه‌ای در روز دوشنبه 24 ژوئن شد.

طبق منبع هیئت آمریکایی خواستند که این جلسه‌ پشت درهای بسته تشکیل شود.

رویترز در گزارش خود نوشت، در یاداشت هیئت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل که به اعضای شورای امنیت ارائه شد، آمده است:«ما شورای امنیت را در جریان تازه‌ترین تحولات در ارتباط با ایران قرار داده و همچنین اطلاعات بیشتری را که از تحقیقات انجام شده درباره حمله به نفتکش‌ها بدست آمده به شورای امنیت ارائه خواهیم داد».

روز پنجشنبه 13 ژوئن دو نفتکش در دریای عمان، مورد هجوم قرار گرفت. ایالات متحده ایران را مسئول این انفجار دانست بریتانیا نیز اعلام کرد، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود لندن ارزیابی واشینگتن از حادثه را قبول کند.

مقام‌های ارشد دولت ترامپ همان‌روز پنجشنبه ایران را عامل حمله به نفتکش‌ها معرفی کردند و صبح روز جمعه نیز سنتکام با انتشار ویدیویی ایران مدعی شد که از عملیات قایق تندروی سپاه پاسداران ایران علیه نفتکش «کوکوکا» فیلم‌برداری کرده است.

پس از اینکه ایالات متحده تصاویر ویدیویی را به سازمان‌های اطلاعاتی اروپا ارائه داد دولت آلمان نیز به آمریکا و بریتانیا پیوست و ایران را مسئول انجام این عملیات دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size