نیویورک تایمز: ترامپ دستور حمله به ایران را صادر و سپس عقب نشینی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در شماره روز پنج‌شنبه، 20 ژوئن 2019، به نقل مقام‌های این کشور نوشت، دونالد ترامپ در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی، با حمله محدود به چند موضع نظامی ایران مانند مراکز راداری یا پدافند موشکی موافقت کرد، اما بعدا از تصمیم خود منصرف شده و عقب نشینی کرد.

این روزنامه افزود، عدم اجرای یک ضربه نظامی محدود به ایران ممکن است به مسئله تغییر کل نقشه به دلایل تدارکاتی و استراتژی مربوط شود.

روزنامه آمریکایی در عین حال بر این نکته تاکید کرد، مشخص نیست تصمیم حمله علیه ایران هنوز پا برجاست یا منتفی شده است.

به نوشته این روزنامه حملات قرار بود بامداد روز جمعه به وقت محلی انجام شود اما ناگهان به فرماندهان نظامی دستور داده شد که حمله را موقتا متوقف کنند.

برخی رسانه‌های معتبر آمریکایی مانند خبرگزاری اسوشیتد پرس نیز با تایید این خبر اعلام کردند که تصمیم حمله نظامی گرفته شد اما سپس ترامپ آن را تغییر داد.

نیویورک تایمز نوشت، برخی از مقامات نظامی و سیاسی آمریکا منتظر حمله نظامی محدود به مواضع ایران بودند که دونالد ترامپ دستور توقف حمله را صادر کرد.

اگر دونالد ترامپ از تصمیم حمله خود منصرف نمی شد این حمله سومین حمله نظامی در خاورمیانه در زمان او به شمار می رفت. او پیشتر دو بار به سوریه حمله کرده بود.

یک مقام بلندپایه دولت آمریکا به نیویورک تایمز گفت، در حالی که این عملیات در مراحل اولیه خود بود و هواپیماهای بمب‌افکن و ناو هواپیمابر آمریکا آماده حمله شده بودند، این عملیات متوقف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید