کشته شدن 28 نفر در ادلب بر اثر بمباران هوایی نیروهای ارتش سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه 20 ژوئن 2019 اعلام کرد، در بمباران هوایی ادلب و حومه آن توسط جنگنده‌های سوریه، دست کم 28 نفر کشته شدند.

به گفته این نهاد حقوق بشری 17 نفر غیر نظامی و 11 جنگجوی مخالف اسد، در این بمباران‌ها کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در بیانیه‌ای گفت، در بمباران دو روستا در جبل الزاویه واقع در جنوب ادلب 12 غیر نظامی از جمله 3 کودک کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حملات هوایی ارتش سوریه به ادلب تعدادی از مغازه‌ها و محله‌های تجاری این شهر با خاک یکسان شده است .در این حملات شماری از غیر نظامیان نیز کشته شدند.

یک خبرنگار از خبرگزاری فرانسه که تصاویری از مناطق بمباران شده را به این خبرگزاری ارسال کرده، می‌گوید، اجساد قربانیان این بمباران‌ها تا چند صد متری اطراف محل انفجار مشاهده می‌شود.

این منبع گفت، تیم‌های امداد رسانی تلاش زیادی کردند که اجساد را از زیر آوارها بیرون کنند.

نگرانی سازمان ملل متحد از وقوع یک فاجعه انسانی

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه شنبه، به نقض مکرر آتش‌بس و افزایش تنش‌ها در ادلب ابراز نگرانی کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش درگیری‌ها در هفته‌های اخیر در استان ادلب سوریه ابراز نگرانی کرد.

دبیرکل سازمان ملل از روسیه و ترکیه به عنوان دو کشور پایبند به توافق‌ آتش بس در مناطق سوریه، خواست تا راه حلی برای پایان دادن به تنش‌ها پیدا کنند. او در بیانیه‌ای از همه طرف‌های درگیر خواست تا به تداوم آتش‌بس پابند باشند.

آنتونیو گوترش با بیان اینکه در سوریه 11.7 میلیون نفر نیاز به حفاظت و کمک دارند، خواستار تداوم ارسال کمک‌های بشردوستانه به همه مناطق مختلف این کشور شد.

در همین حال «مارک لوکوک»، معاون دبیر کل امور انسانی سازمان ملل متحد، در جلسه‌ای که با اعضای شورای امنیت برای بررسی اوضاع انسانی تشکیل داده بود، گفت: «ما در برابر یک فاجعه انسانی» قرار گرفته‌ایم.

بر اساس گزارش‎های سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، طی درگیرهای خشونت آمیز که از ماه آوریل آغاز شد، بیش از 400 غیرنظامی در این منطقه که از بیش از سه میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند کشته و 270 طبق گزارش سازمان ملل خانه و کاشانه خود را ترک کرده و آواره شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید