یک سناتور آمریکایی خواستار اقدام نظامی تلافی‌جویانه علیه ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تام کاتن، یکی از سناتورهای برجسته آمریکایی در بخش سیاست خارجی کنگره این کشور روز دوشنبه 17 ژوئن خواهان حمله نظامی به ایران شد.
کاتن گفت:«اقدامات تروریستی و غیر قابل توجیه ایران علیه حمل و نقل تجاری در تنگه هرمز مستلزم یک ضربه نظامی تلافی جویانه علیه تهران است»


این سناتور آمریکایی در یک مصاحبه تلویزیونی که بخشی از آن را بر صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت: «از زمان جورج واشنگتن، اولین رئیس جمهوری آمریکا تا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی، هر وقت کسی بخواهد سریع ترین راه را برای برافروختن آتش خشم ارتش آمریکا بکار بگیرد، دست به کاری مانند آنچه ایران انجام داد، می زند و مانع عبور و مرور آزادانه کشتی‌ها شود این کار باعث خشم ارتش آمریکا می‌شود».

او گفت: «طبیعی است ایرانی‌ها در مورد این حملات دروغ می‌گویند، اما دیگران نباید دروغ های آنها را باور کنند، هر کسی می تواند با چشم خود را ببینید ملوانان ایرانی در قایق سریع السیر برای از بین بردن شواهد بمب گذاری جگونه تلاش می‌کنند».

Advertisement

اظهارات این سناتور آمریکایی در حالی بیان می‌شود که تنش میان واشنگتن و تهران پس از هدف قرار دادن تنفتکش‌ها در دریای عمان و حمله به تاسیسات نفتی سعودی و فرودگاه ابها در این کشور به اوج خود رسیده است.

این سناتور پیشتر گفته بود اگر آمریکا با ایران وارد جنگ شود، تنها با دو حمله هوایی ایران شکست خواهد خورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید