شورای امنیت خواستار مجازات آمران و عاملان حمله به سعودی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای امنیت سازمان ملل در جلسه روز دوشنبه 17 ژوئن 2019 خود خواستار مجازات آمران و عاملان حمله به فروىگاه ابها در سعودی شد.

در بیانیه‌ای که شورای امنیت در این باره صادر کرد، ضمن محکومیت شدید این حملات، آمده که این شورا «با قربانیان حمله به فرودگاه ابها و مقامات سعودی ابراز همدردی می‌کند.»

شورای امنیت حمله به فرودگاه ابها را «نقض قانون بین‌المللی و تهدید امنیت و صلح بین‌المللی» خواند.

پیکارجویان حوثی مورد حمایت ایران با حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی ابها، 26 نفر از مسافران عادی از سه کشور مختلف و دو کودک سعودی را زخمی کردند.

شورای امنیت همچنین خواستار تضمین ورود کمک‌های انساندوستانه به یمن و حمایت کارکنان نهادهای امدادی شد و اقدام حوثی‌ها در دستبرد به کمک‌های انساندوستانه را محکوم کرد.

این نهاد بین‌المللی ضمن تایید تلاش‌های فرستاده سازمان بین‌الملل، از همه طرف‌های درگیری در یمن خواست که به قانون بین‌المللی بشردوستانه پای‌بند باشند.

شورای امنیت گفت که تنها راه‌حل بحران یمن، راه‌حل سیاسی است.

پیش از این مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در صنعاء گفته بود که حوثی‌ها با دروغ، فریبکاری و دزدی، خوراک نیازمندان را می‌ربایند تا آن را به خورد پیکارجویان‌شان بدهند.

برنامه جهانی غذا به حوثی‌ها 20 روز فرصت داد تا تضمین‌های کافی درباره پای‌بندی به توافقات را ارائه کنند، در غیر اینصورت برنامه توزیع کمک‌های غذایی در مناطق تحت سیطره آنها به حالت تعلیق درخواهد آمد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید