شاهزاده محمد بن سلمان: منبع ناآرامی‌های منطقه ایران، اخوان و داعش هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی، روز یکشنبه گفت، منبع همه ناآرامی‌های سیاسی در منطقه، القاعده، اخوان المسلمین، داعش و سیاست‌های ایران در منطقه است.

ولیعهد سعودی تأکید بر اینکه پادشاهی سعودی با هر نوع افراط گرایی و هر سیاستی که این پدیده‌ها را حمایت می‌کند، بدون تردد مقابله خواهد کرد گفت، سعودی دیگر برای حل جزئی مشکل افراط‌‌گرایی و فرقه گرایی وقت هدر نمی‌کند و تاریخ ثابت کرده که مهار کردن افراط گرایی و فرقه گرایی به صورت جزئی کارساز نبوده و بی نتیجه است.

بن سلمان ابراز امیدواری کرد که ایران بتواند به دولتی طبیعی در منطقه تبدیل شود و از رفتار خصمانه خود در منطقه دست بکشد.

بن سلمان با اشاره به بحران یمن گفت، پادشاهی سعودی با تمام توان برای رسیدن به راه‌حل سیاسی در یمن تلاش کرد اما این تلاش‌ها متاسفانه با کاشکنی حوثی‌ها بی نتیجه مانده است.

بن سلمان که با غسان شربل رئیس روزنامه الشرق الاوسط مصاحبه می‌کرد، گفت:«حوثی‌ها اهداف و منافع رژیم ایران را بر منافع ملی کشورشان ترجیح می دهند.»

پادشاهی سعودی وجود گروهی شبه نظامی قانون شکن، خارج از اراده دولت رسمی و وابسته به ایران را در کنار مرزهایش را هرگز نمی‌پذیرد».

او گفت: «هدف ما تنها آزاد کردن یمن از سلطه شبه نظامیان وابسته به ایران نیست بلکه ما برای ایجاد رفاه، ثبات و استقرار برای همه یمنی‌ها تلاش می‌کنیم».

ولیعهد سعودی همچنین با اشاره به حملات اخیر به نفتکش‌ها در دریای عمان گفت، هدف قرار دادن تاسیسات نفتی سعودی و فرودگاه ابها، اهمیت و مصداقیت آنچه ما می‌گفتیم و از جامعه بین المللی می‌خواستیم را ثابت می‌کند.

او افزود، از جامعه بین المللی انتظار داریم در برابر توسعه طلبی‌های رژیم ایران که از تروریسم حمایت می‌کند موضعی محکم اتخاذ کند .ایران برای چند دهه نه تنها تروریسم، قتل و ویرانی را در منطقه بلکه در سراسر جهان ترویبج می دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید