ائتلاف عربی زاغه‌هاى مهمات و پهپاد‌های حوثی‌ها در صنعا را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ائتلاف عربی که از دولت قانونی یمن حمایت می کند روز یکشنبه 16 ژوئن 2019 یک زاغه حاوی پهپادهای شبه نظامیان حوثی در صنعا را بمباران و آن را به طور کامل منهدم کردند.

ائتلاف عربی اعلام کرد، علاوه بر بمباران زاغه‌ حاوی پهپادهای حوثی، چند انبار اسلحه نیز در صنعا بمباران شد.

ائتلاف عربی در بیانیه‌ای از شهروندان غیرنظامی خواست تا به امکان و مراکز نظامی حوثی‌ها در صنعا یا سایر مناطق نظامی دیگر نزدیک نشوند، ائتلاف پس از اینکه حوثی‌ها فرودگاه ابها را هدف قرار دادند حملات هوایی خود را به صنعا متمرکز کرده و تاکنون دهها مرکز نظامی و انبار اسلحه متعلق به حوثی‌ها را به طور کلی نابود کرده است.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز گدشته نیز از بمباران و انهدام اهداف نظامی ویژه شبه‌نظامیان حوثی در صنعا خبر داد.

طبق گزارش خبرنگار العربیه در یمن ائتلاف گفته است، سامانه پدافند هوایی حوثی‌ها از جمله اهداف نظامی که بمباران شده است.

ائتلاف تاکید کرد، نابودی توانایی‌های ویژه حوثی‌ها در راستای تحقق امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی صورت می‌گیرد.

ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن همچنین توضیح داد که عملیات بمباران این اهداف ویژه حوثی مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن انجام شده است و تاکید کرد که در این راستا تمامی تدابیر پیشگیرانه برای محافظت از غیرنظامیان اتخاذ شده است.

سرهنگ ستاد، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، جمعه اعلام کرد نیروهای هوایی و پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی موفق به رهگیری و سرنگونی 5 پهباد هدایت شونده بدون سرنشین شدند که از سوی شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران به سوی فرودگاه بین‌المللی اَبها و استان خمیس مشیط سعودی به پرواز در آمده بودند.

المالکی در ادامه بیان کرد:« ابزار جنایتکار تروریستی حوثی در اقداماتی مکرر و ناامیدانه در تلاش است تا تاسیسات غیرنظامی و مناطق مسکونی را هدف قرار دهد، اما بدون این‌که اهداف و اقدامات خصمانه و غیر مسئولانه آنها محقق شود، این پهبادها رهگیری و منهدم می‌شوند».

سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی همچنین «بر حق مشروع ریاض در اتخاذ و اجرای اقدامات بازدارنده مناسب و مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن برای مقابله با این گونه اعمال تجاوزکارانه تاکید کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size