ایرانیان مخالف طی تظاهراتی در بروکسل خواستار تغییر رژیم ایران شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
5 دقيقه (Reading time)

هزاران نفر از ایرانیان مخالف رژیم جمهوری اسلامی روز شنبه 15 ژوئن 2019 در بروکسل پاینخت بلژیک در مقابل اتحادیه اروپا، تظاهرات برگزار کردند.

این تجمع اعتراضی که شرکت کنندگان در آن خواستار تغییر رژِیم جمهوری اسلامی و جایگزینی آن به یک نظام دمکراتیک مردمی شده‌اند، به دعوت «سازمان مجاهدین خلق ایران» صورت گرفت.

تظاهر کنندگان از جامعه جهانی خواسته اند تا از اعتراضات داخلی مردم ایران برای تحقق خواسته‌های آنها حمایت کند.

شرکت‌کنندگان در تظاهرات، همچنین از سوی جامعه جهانی خواستند تا اقدامات «سرکوب‌گرانه و تروریستی» رژیم جمهوری اسلامی علیه مردم ایران و مردم منطقه را متوقف کنند.

منابع «شورای ملی مقاومت ایران»، که بخش عمده آن را سازمان مجاهدین خلق ایران، تشکیل می‎دهد، می‌گویند: «تظاهرکنندگان که از شهرهای مختلف اروپایی به بروکسل آمده‌اند، در شرایطی این تظاهرات بزرگ را در بروکسل برگزار می‌کنند که دایره اعتراضات مردمی در داخل ایران نیز هر روز گسترده‌تر می‌شود».

این منبع افزود: «رژیم جمهوری اسلامی به دلیل شرایط سختی که بر اثر فشارها و تحریم‌های بین‌المللی و منطقه‌ای که با آن روبرو است، از ترس سقوط در نگرانی و سر درگمی به سر می‌برد».

این تظاهرات همزمان با ادامه برخی اعتراضات کارگری و غیره در داخل ایران و نیز پس از قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریسم و آغاز

تحریم‌ها شدید نفت و دیگر فراوردهای آن از سوی آمریکا و کشورهای جهان و منطقه علیه رژیم جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

تظاهرکنندگان خواستار حمایت جامعه بین المللی از روند تغییرات اساسی در ایران شدند تا مردم ایران در آینده بتوانند نظامی غیر‌ظالم، معتقد به برقراری عدالت اجتماعی، برگزاری انتخابات آزاد و معتقد به همزیستی صلح آمیز و پایبند به قوانین بین‌المللی و منطقه‌ای تاسیس کنند.

تظاهر کنندگان همچنین خواستار دولتی آزاد، بدون اسلحه اتمی و سلاح‌های کشتار دسته‌جمعی که و متعهد به منشور سازمان ملل و به میثاق حقوق بشر نیز احترام بگذارد.

درخواست از اتحادیه اروپا برای تحریم‌ همه‌جانبه رژیم ایران

مریم رجوی رئیس «شورای ملی مقاومت ایران»، و عضور رهبری سازمان مجاهدین خلق در یک پیام ویدیویی که برای جمع تظاهر کنندگان پخش شد گفت: «رژیم پوسیده ولایت فقیه در محاصره یک جامعه به ‌شدت معترض و به‌ستوه آمده است. کار به آنجا رسیده که مانند اواخر رژیم شاه، نمایندگان مجلس ارتجاع، پشت سر هم در مجلس همین رژیم،، زنگ خطر،، را به صدا در می‌آورند و نسبت به فاجعه‌ای که در تقدیر رژیمشان است، هشدار می‌دهند.... آخوند روحانی و وزرایش هم می‌گویند که در چهل سال گذشته اوضاع رژیم هیچ‌گاه به‌ این وخامت نبوده است».

رجوی در این پیام گفت:«مردم ایران «سرنگونی تمامیت رژیم را می‌خواهند و فریاد می‌کشند حال اگر کسی می‌تواند،‌ رفتار فاشیسم دینی و ولایت فقیه را تغییر بدهد، به شرط این‌که حقوق‌بشر و حق حاکمیت مردم ایران قربانی نشود، ما به‌غایت استقبال می‌کنیم و می‌گوییم هر اندازه که می‌توانید رفتار این رژیم را تغییر بدهید».

مریم رجوی افزود: «محافل طرفدار همین رژیم و کسانی که در ادامه همین رژیم منفعت دارند، به بهانه نگرانی از وقوع جنگ، امتیاز دادن به‌رژیم و استمالت از قاتلان حاکم بر ایران را تبلیغ می‌کنند».

رئیس شورای ملی مقاومت تأکید کرد: «راهکار رژیم برای حفظ خودش در بحران مرگبار سرنگونی، شیطان‌سازی از مجاهدین و مقاومت ایران به‌عنوان خطر اصلی است که به تروریسم راه می‌برد. با شیطان‌سازی باید میز را طوری چید تا نتیجه گرفت که همین رژیم بهتر است و مردم ایران سزاوار همین رژیم هستند. باید به همین رژیم تن بدهند».

عضو برجسته سازمان مجاهدین خلق، در پایان پیامشان گفت: « توطئه‌های تروریستی در کشورهای اروپایی و بمب‌گذاری رژیم در آلبانی و فرانسه،‌ همچنین دستگیری مزدوران و اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم و اخراج چهار دیپلمات -تروریست دیگر در یک‌سال گذشته،‌ اثبات افشاگریهای مکرر مقاومت ایران بود که سفارت‌خانه‌های این رژیم در اروپا مراکز طراحی و اجرای توطئه‌های جنایتکارانه است... لذا ما اتحادیه اروپا را فرا می‌خوانیم که دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران را مورد تحریم‌های همه‌جانبه قرار دهد و سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد. مزدوران بایستی محاکمه و مجازات و اخراج شوند. سران این رژیم باید در دادگاه بین‌المللی پاسخگوی جنایتهایشان در حق مردم ایران و به‌ویژه قتل‌عام زندانیان سیاسی باشند».

فراهم شدن شرایط برای سرنگونی جمهوری اسلامی

در همین حال محمد محدثین، رئیس کمیته امور خارجه شورای ملی مقاومت ایران، که توسط سازمان مجاهدین خلق ایران و برخی گروههای معتقد به سرنگونی جمهوری اسلامی تشکیل شده است، در مصاحبه‌ای با تلویزیون «سیمای آزادی» گفت: «رژیم ملاها در حال حاضر در بدترین شرایط خود طی 40 سال گذشته به سر می‌برد. این تظاهرات در حمایت و همسویی با اعتراضات و تظاهرات داخلی برگزار شده است.

محدثین گفت:« ایالات متحده سیاست "چانه زنی" که دولت پیشین آمریکا با رژیم ملاها اتخاذ کرده بود را تغییر داده است رژیم ایران اکنون در یک بن‌بست کامل قرار گرفته است».

محدثین گفت، مقاومت ایران معتقد است که نزاع داخلی بین جناح‌های نظام و شرایط بین المللی و اعتراضات شرایط سرنگونی رژیم را فراهم می‌کند و این تظاهراتی که در شهرهای مختلف در خارج برگزار می شود در واقع در پاسخ به شرایط و زمینه سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید