وزیر اماراتی: جواد ظریف روز به روز بی‌اعتبارتر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی روز جمعه 14 ژوئن 2019 گفت که جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، روز به روز بی‌اعتبارتر می‌شود.

انور قرقاش در صفحه توئیترش، با اشاره به توئیت‌های وزیر امور خارجه ایران، نوشت که اعتبار ظریف «روز به روز کمتر می‌شود.»

او در این باره نوشت: «هر روز اشاره وزیر امور خارجه ایران به گروه ب، خنده‌دارتر می‌شود و اعتبار او روز به روز کمتر می‌شود.»

وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی در ادامه نوشت: «روابط عمومی‌ها جایگزین واقعی سیاست‌های سازنده نیستند. متوقف کردن تنش فعلی نیازمند اقدامات حکیمانه است، نه حرف‌های تو خالی».

محمد جواب ظریف وزیر خارجه ایران، از اصطلاح «تیم B» برای اشاره به جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ، محمد بن زاید ولیعهد امارلت وبنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که موضعی سخت مشابه موضع آمریکا در برابر سیاست‌های تهران در منطقه دارند، استفاده می‌کند.

توئیت قرقاش در پاسخ به توئیتی از ظریف نوشته شد که در آن وزیر امور خارجه ایران نوشته بود: « ادعاهای بی اساس واشنگتن علیه تهران نشان می‌دهد که گروه ب "نقشه ب " را که همان دیپلماسی تخریب است، دنبال می کند.من چند ماه پیش دقیقاً در خصوص این سناریو هشدار دادم، من پیشگو نیستم اما می دانم تفکر گروه ب از کجا سرچشمه می‌گیرد.»

بولتون در روزهای گذشته گفته بود که حمایت‌های مالی ایران از تروریسم به ناگواری اوضاع اقتصادی این کشور دامن می‌زند.

توئیتر قرقاش در جواب به توییت ظریف که نوشته بود: برخی تفسیرهای غلط نیازمند توضیح است: «تیم B» راه‌حل‌های دیپلماتیک را از بین می‌برد و به سیاست مبهم تروریسم اقتصادی که ایالات متحده آمریکا علیه ایران بکار گرفته روی آورده است».

جان بولتون، مشاور امنیت ملی، دو روز پیش در پاسخ به یک سوال که بلاخره «پایان بازی» با تهران چه خواهد بود، گفت:«این که ایران فکر ساخت سلاح هسته‌ای را از سر بیرون کرده، فعالیت موشک‌های بالستیک را متوقف و دست از حمایت از گروه‌های تروریستی و اقدامات مداخله جویانه در منطقه بردارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size