وزیر انرژی سعودی: با تمام توان از آبهای سرزمینی خود محافظت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خالد الفالح، وزیر انرژی، سعودی شامگاه پنجشنبه 13 ژوئن ضمن محکوم کردن حمله به دو نفتکش در خلیج عمان، بر اتخاذ تدابیر لازم جهت محافظت از آبهای سرزمینی کشورش تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»،الفالح ادامه تاکید کرد، این حمله با «هدف تهدید آزادی کشتیرانی و ایجاد بی امنیتی در روند صادرات نفت به مصرف کنندگان آن در سرتاسر جهان» انجام شده است.

الفالح در ادامه بر عزم سعودی «برای اتخاذ تدابیر لازم جهت محافظت از بنادر و آبها سرزمینی‌اش» تاکید کرد.

وزیر انرژی سعودی از جامعه بین المللی خواست تا به تعهداتش در محافظت از کشتیرانی بین المللی عمل کند.

وزیر انرژی، صنعت و منابع معدنی سعودی، گفت:« سعودی با نگرانی بسیاری اخبار حمله تروریستی به دو نفتکش در خلیج عمان که یکی از آنها از شهر الجبیل با محموله متانول بارگیری شده است، را بررسی می‌کند».

او همچنین افزود:« پادشاهی عربی سعودی این اقدامات تروریستی که ماه گذشته و طی حملات مشابهی کشتی‌های سعودی در نزدیکی سواحل کشور امارات را هدف قرار داده‌اند، را تقبیح می‌کند».

الفالح همچنین تاکید کرد «وزارت انرژی و شرکت آرامکو سعودی سطح آمادباش خود برای مقابله به این گونه اقدامات خصمانه و تروریستی را افزایش داده‌اند.

الفالح مجددا بر تعهد پادشاهی سعودی در فراهم کردن صادرات قابل اعتماد نفتی به بازارهای جهانی تاکید کرد.

وزیر انرژی، صنعت و منابع معدنی سعودی همچنین «بر موضع پادشاهی عربی سعودی در محکومیت تمامی اقدامات خصمانه و تروریستی که تهدیدی برای آزادی دریانوردی، امنیت صادرات نفت و ایمنی محیط زیست به شمار می‌آیند» تاکید کرد.

و از جامعه بینالمللی خواست تا به تعهدات مشترک خود در اتخاذ تدابیر قاطعانه جهت تامین امنیت حرکت حمل و نقل دریایی در آبراه‌های منطقه عمل کند تا مانع از تاثیر پیآمدهای این گونه حوادث بر بازارهای انرژی شده و از خطرات آنها بر اقتصاد جهانی جلوگیری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید